Prancūzijoje – griežtesni etikos reikalavimai darbdaviams

2016-12-03 zhp6jnixtfq-jez-timms

Prancūzijoje siekiama įpareigoti įmonės prisiimti didesnę atsakomybę už savo darbuotojų darbo sąlygas ir poveikį gamtai.

Praėjusią savaitę Prancūzijos Nacionalinė asamblėja pritarė įstatymo projektui, kuriuo šalies bendrovės, turinčios daugiau nei 5000 darbuotojų, yra įpareigojamos pasiruošti prevencijos planus identifikuojančius keliamas grėsmes žmogaus teisėms ar gamtai.

Kitaip tariant, numatoma, kad kompanijos privalo pasirengti projektus, kuriuose būtų numatytos priemonės nustatyti ir išvengti rizikos pažeisti žmogaus teises ir pagrindines laisves, kompanijos veiklos keliamą  riziką sveikatai, žalą gamtai ar  sunkius darbuotojų kūno sužalojimus .

Priėmus šį įstatymą, daugiau nei 5 000 darbuotojų turinčios įmonės taps atsakingos ne tik už savo, bet ir savo filialų ir tiekėjų, veiksmus. Jis taip pat galios daugiau nei 10 000 darbuotojų turinčioms tarptautinėms kompanijoms.

Šis įstatymas, nors galėtų būti kur kas griežtesnis, vertinamas kaip teigiamas poslinkis kovojant su reiškiniu, kai tarptautinėms kompanijom dirbantys milijonai darbininkų gyvena ant skrudo ribos, gauna itin mažus atlyginimus, yra priversti dirbti pavojingomis sąlygomis, bei turi mažai teisių.

Plačiau apie šį reiškinį skaitykite: Pardavinėjo marškinėlius tik už 2€ ! Kodėl niekas jų nepirko?

Tiesa, kad šis įstatymas būtų priimtas ir įsiteisėtų, jam dar turi Prancūzijos Senatas.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis IndustriALL inf.