Pajamų atotrūkis Lietuvoje

2016-12-12231H

Net Finansų ministrui prakalbus apie milžinišką pajamų atotrūkį Lietuvoje, šia tema pasisakė ir daugiau žmonių.  Vyriausybė žada šį atotrūkį mažinti, verslo atstovai  baksnoja pirštu į mažai dirbančiuosius ir sako „patys kalti“.

Pajamų atotrūkio ir skurdo Lietuvoje mažinimas yra viena iš naujosios Vyriausybės programinių nuostatų. Tiesa, ar ji bus įgyvendinta jau abejojama, mat Vyriausybė prioritetinių sričių turi ne vieną, o kova su skurdu, nors ir būtina, bet vis tik yra labai sudėtinga ir daugybės laiko, pastangų, lėšų reikalaujanti problema.

Tuo tarpu verslas, nors ir pripažįsta, kad skurdo ir atotrūkio problema mūsų šalyje – reali ir skaudi, vis tik laikosi savo pozicijos ir kaltę suverčia skurdžiai gyventiesiems. Pavyzdžiui, naujienų portale Delfi cituojamas Investuok Lietuvoje vadovo pasisakymas, kad „šiandien ekonomika transformuojasi į skaitmeninę ir dalis žmonių uždirba labai daug, o tie, kurie nepasiruošę jai, uždirba mažai“.

Plačiau šia tema skaitykite Delfi arba sandrauga.lt
Kiek anksčiau naujasis Finansų ministras, kalbėdamasis su vieno šalies naujienų portalo žurnalistais, pajamų nelygybę pavadino peržengusia „bet kokias sveiko proto ribas“ ir teigė, kad  „pagrindinė šiuo metu labai prasminga linija yra mažiausiai uždirbančiųjų saugumo jausmo didinimas.“

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *