Vyriausybės programa: medicina

2016-12-19qjhzmkfrjpi-samuel-zeller-cropped

Gruodžio 13 dieną buvo patvirtinta naujoji Vyriausybės programa, bei darbą pradėjo naujasis Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Šiandien kviečiame pasidairyti, kokie pokyčiai numatomi medicinos srityje.

Vyriausybės programoje medicinai skirtoje dalyje žadamas didesnis dėmesys šeimos gydytojams ir visuomenės sveikatos biurų veiklai, medicinos prieinamumo didinimas regionuose, didesnis finansavimas, naujesnės darbo priemonės, tačiau kartu užsimenama apie „optimizavimą“.

Darbo užmokestis – atleidimų sąskaita?

„dirbsime tam, kad medikų darbo užmokestis taptų toks, kad sveikatos sistemos darbuotojai galėtų oriai gyventi. Tuo tikslu vertinsime paslaugų teikimo tinklo optimizavimo galimybes, sutaupytas infrastruktūros išlaikymo lėšas skiriant darbo užmokesčiui“

-Vyriausybės programa, 39.2

Nors idėja didinti medikų darbo užmokestį – dagiau nei sveikintina, nerimą kelia užuominos apie „optimizaciją“, kitaip tariant – atleidimus. Analogiškai neseniai „optimizuota“ policijos sistema, kurią paliko daugybė patyrusių pareigūnų. Likusiesiems – išaugo darbo krūvis. Taigi, nors teoriškai pareigūnų atlyginimai kilo, jie didėjo viršvalandžių ir didžiulio darbo krūvio (taigi, ir pareigūnų saugumo bei sveikatos) sąskaita.

Gydytojo atsakomybė ir draudimas

„spręsime likusias teisines problemas, tokias, kaip žalos atlyginimo be kaltės reglamentavimo, gydytojo atsakomybės draudimo klausimai. Tokiu būdu bus atsisakoma ydingos praktikos, skatinančios slėpti klaidas medicinoje ir pasmerkiančios bylinėtis nukentėjusiuosius bei klaidą padariusius medikus“

Gydytojų teisinės atsakomybės klausimu medikams žadamas saugumas, tačiau ar bus sugebama jį užtikrinti – jau atskira tema. Mat kyla klausimas, ar gydytojo atsakomybės draudimas bus pakankamas ir ar nekils pagunda „klaidų slėpimo“ naikinimo praktiką vykdyti medikus tarpusavyje kiršinant?

Gydytojai kraustysis į Naisius?

kartu su į regionų atgaivinimą orientuotos regioninės politikos įgyvendinimu diegsime priemones, skatinančias šeimos gydytojų ir jų komandų įsikūrimą regionuose. Tuo tikslu konkrečiose vietovėse siūlysime apgyvendinimo ir kabineto įsteigimo pagalbos paketą šeimos gydytojams, norintiems įsikurti regionuose.

-Vyriausybės programa, 39.4

Štai taip. Šeimos gydytojai nuo šiol galės emigruoti ne tik į Vokietiją, bet ir į Naisius. Kiekvienam pagal poreikius, taip sakant.

Rūta Geležinė, remiantis Vyriausybės programa (čia). Nuotr.: Samuel Zeller

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *