Darbo kodeksas galutinai atidėtas iki liepos 1 d.

2016-12-20DK centruotas

Seimas trečiuoju – ir galutiniu – balsavimu atidėjo ankstesnio Seimo priimto Darbo kodekso ir kitų, „Socialinį modelį“ reglamentuojančių įstatymų įsigaliojimą iki 2017 m. liepos 1 d.

Nors planų tęsti struktūrinę reformą ir darbo santykių liberalizavimą nėra atsisakoma, tačiau laikinas Kodekso įsigaliojimą sustabdymas turėtų leisti, kaip deklaruojama, šį klausimą dar kartą aptarti ir suderinti socialiniams partneriams (t.y. profesinėms sąjungoms ir darbdavių organizacijoms).

Profesinės sąjungos, įskaitant „Sandrauga“, ne kartą kreipėsi į Seimo narius, prašydamos atsižvelgti į darbuotojų interesus ir Darbo kodeksą atidėti, kad jame būtų galima subalansuoti abiejų darbo santykių šalių interesus.

Akcentuota, kad minimame dokumente drastiškai mažinamos profesinių sąjungų teisės, o kartu ir dirbančiųjų derybinės ir atstovavimo galimybės. LPS „Sandrauga“ taip pat ne kartą kreipėsi į Seimo narius prašydama darbuotojų garantijų ne tik nenaikinti, tačiau ir stiprinti, atsižvelgiant į esamą situaciją darbo rinkoje ir stiprėjančią darbdavių tendenciją pažeidinėti net elementariausias dirbančiųjų teises (pvz.: gauti darbo užmokestį už padarytą darbą).

DK atidėjimui Seimas pritarė balsavimuose gruodžio 1 d. ir  gruodžio 14 d.

Rūta Geležinė, LR Seimo inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *