Kauno butų ūkyje – kriminalinis atspalvis

2016-12-22 182H

Kauno apylinkės prokuratūros sprendimu Kauno butų ūkyje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR baudžiamojo kodekso 177 straipsnį, numatantį baudžiamąją atsakomybę už trukdymą profesinės sąjungos veiklai. Šis tyrimas žymi naują žingsnį nagrinėjant darbuotojų-darbdavių ginčus, kurie iki šiol sprendžiami išimtinai teismuose.

Konflikte tarp Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ ir UAB „Kauno butų ūkis“ pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pastebėtina, kad minėta įmonė priklauso Kauno miesto savivaldybei, kuri ir pati dėl panašių veiksmų neišbrenda iš teismų.

„Nors darbdavių, kurie akiplėšiškai nesilaiko įstatymų ir trukdo darbuotojų atstovams atlikti savo funkcijas, mažėja, šis ir panašūs pavyzdžiai  kompromituoja Europos šalyse plačiai taikomą socialinį dialogą. Nusiritama iki baudžiamosios teisės taikymo bendrovės vadovo atžvilgiu“ – teigia profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Juknis.

Minimoje istorijoje svarbu tai, kad teisės normų nesilaikymu kaltinamas UAB „Kauno butų ūkis“ vadovas prisistato teisininku. Šis paradoksas gerai atspindi profesinių sąjungų dažnai pabrėžiamą problemą, jog nors darbo santykiuose viskas turėtų remtis teise, tačiau realiai tai ne visada pavyksta. Pasigendama realios atsakomybės už to nevykdymą. Dėl šios situacijos yra kritikuojama tiek Darbo inspekcija, tiek kitos, darbo įstatymų laikymosi kontrolę vykdančios institucijos.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *