Bandomasis laikotarpis: ką apie jį žinoti?

2017-01-03 9016988092_798468a8d5_b

Bandomasis laikotarpis yra laikas, skirtas darbdaviui  įsitikinti, kad  darbuotojas tinka darbui, o darbuotojui – tinka darbas. Bandomuoju laikotarpiu įspėjimo terminai trumpėja iki 3 darbo dienų, būtina priežastis – nepatenkinami darbo rezultatai.

Vienintelis šio laikotarpio skirtumas nuo įprastinių darbo santykių yra tai, kad jo metu galima lengviau atleisti darbuotoją (o darbuotojui išeiti iš darbo, jei tokia nuostata nustatyta darbo sutartyje) – įspėjus prieš 3 darbo dienas.

Bandomasis laikotarpis įtvirtinamas darbo sutartyje ir gali trukti iki 3 mėnesių. „Išbandymo laikotarpis gali trukti tik 3 mėnesius.

„Darbo kodeksas taip iš tikrųjų  turi tokią formuluotę, kad išbandymo laikotarpis yra 3 mėn., o norminių teisės aktų numatytais atvejais gali būti pratęsiamas bet neilgiau kaip dar 3 mėnesius […] bet reikia pabrėžti klausytojams, kad šiuo metu nėra nei vieno norminio teisės akto, nei įstatymo, nei ministro įsakymo, nei vyriausybės nutarimo, kuris numatytų tokį atvejį. Vadinasi, šiuo metu trys mėnesiai ir jokiu būdu ne ilgiau. Jeigu darbo sutartyje numatytas ilgesnis terminas, jis negalioja.“

– teigia LRT laidoje Labas rytas kalbinta teisės ekspertė V. Petrylaitė.

Visą interviu apie bandomąjį laikotarpį, žiūrėkite čia:

Nuotr. Thomas Leuthard