Dėl naujojo Darbo kodekso – profsąjungų pasitarimas

2017-01-18IMG_20170118_114723

Iki kovo 10 d. skirtas laikas diskusijoms dėl Darbo kodekso. Kas nutiks, jei susitarti nebus spėta – kol kas nežinoma. Šiandien profesinės sąjungos susitiko aptarti savo reikalavimų ir pasiūlymų.

Šiandien Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ atstovai susitiko su profesinėmis sąjungomis suderinti bendras pozicijas dėl Darbo kodekso. Bene daugiausiai ginčų kilo dėl prioritetų:  pradėti nuo profesinių sąjungų teisių stiprinimo ir plėtimo, ar žalingų DK nuostatų aptarimo.

Nors buvo siūlančiųjų senosios Vyriausybės pavyzdžiu sudarinėti darbo grupes bei aptarinėti filosofines ištakas, konkrečių DK nuostatų – liečiančių darbo ir poilsio laiką – svarstymas vyko kur kas konstruktyviau.20170118_110730

Tartasi dėl naktinio darbo, darbo laiko apskaitos, papildomų atostogų ir jų trukmės, bei pan. nuostatų. Pavyzdžiui, kalbėta leidimą darbuotojui ir darbdaviui susitarti dėl papildomo darbo laiko. Liberaliai skambanti nuostata slepia galimybę „susitarti“ dėl 72 val. darbo savaitės, be mokėjimo darbuotojui už viršvalandžius.

Darbo kodeksas yra svarstomas Trišalėje taryboje. Šiuo metu joje trūksta vieno profesinių sąjungų atstovo. Savo pasiūlymą, kas galėtų užimti tuščią vietą jau yra išsakęs Premjeras, siūlantis savo žmogų.

Nors dauguma sutinka, kad perduoti šią teisę Vyriausybės deleguojamam atstovui būtų žalinga, tačiau kuri organizacija turėtų užimti tuščią vietą – kol kas nenuspręsta. Kilus konfliktui dėl šio klausimo, dvi profesinės sąjungos paliko susitikimą anksčiau laiko.

Rūta Geležinė, LPS Sandrauga inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *