Atostogų laikas tapo politikų įrankiu

2017-01-30 IMG_1401

Po neseniai visuomenę sukrėtusios vaiko žūties, Premjeras nusprendė pasinaudoti Trišalėje taryboje vykstančiomis diskusijomis ir taip pademonstruoti socialinį jautrumą. Tačiau ar verta tikėti?

Premjeras S. Skvernelis viešai išreiškė viltį, kad trišalėje taryboje dėl darbo ir poilsio laiko su darbdaviais besiderančios profesinės sąjungos pasieks savo ir naująjame Darbo kodekse darbuotojams bus numatytos 22 – ne 20 – darbo dienos atostogų:

„Viena iš priežasčių – dėl to, kad darbuotojai, dirbantys žmonės galėtų pabūti daugiau su savo vaikais. Kad nereikėtų tada jiems galvoti, ar reikia savo vaikus, kuriems trūksta dėmesio, laiko, auklėti lazda, diržu ir panašiai. Tai viena iš priežasčių – pabūti su šeima ilgiau, atsigauti ir pailsėti. Manau, kad turime surasti „aukso vidurį“ – tikiuosi, kad trišalė taryba įsiklausys ir tos 22 dienos pasitarnaus visuomenės gerovei“, – žurnalistams penktadienį sakė premjeras.

-Premjerą cituoja LRT

Nors išsakyti teiginiai ir skamba gražiai, tačiau reikėtų nepamiršti, kad trišalę tarybą sudaro ne vien profesinės sąjungos ir darbdaviai, bet ir Vyriausybė. Taigi, svertų ir galimybių išsakyti savo nuomonę Premjeras tikrai turi.

Kol kas atostogų klausimas lieka atviras. Prognozuojama, kad ši, kaip ir kitos Darbo kodekso nuostatos, bus  baigtos svarstyti iki  Seimo pavasario sesijos pradžios (kovo 10 d.). Tokiu atveju kodeksas įsigaliotų  liepos 1 dieną.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis LRT, 15 min., BNS ir kt inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *