Trišalės tarybos posėdyje aistras kurstė terminuotos sutartys ir dalinis darbo apmokėjimas

2017-02-14 catzhuz7z8g-tim-marshall

Valentino dieną įvykęs Trišalės tarybos posėdis buvo aistringas. Nerandant sutarimo dėl naujojo Darbo kodekso nuostatų, daugybės jų svarstymas atidėtas kitam kartui – įskaitant ir terminuotų sutarčių bei dalinio darbo apmokėjimo klausimus.

Šiandien vykusiame Trišalės tarybos posėdyje buvo itin gausu ginčų ir svarstymų, nemažai nuostatų teko atidėti vėlesniam laikui. Kaip pabrėžia Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis, tarp atidėtųjų punktų itin aktualūs yra du – susiję su terminuotomis sutartimis ir daliniu darbuotojų darbo apmokėjimu.

Pasak jo,dėl terminuotų darbo sutarčių susikirto profesinių sąjungų ir darbdavių pozicijos. Pastarieji reikalavo būtinai įtraukti jų galimybę į naująjį Darbo kodeksą. Tuo tarpu profesinės sąjungos laikėsi pozicijos, kad nors ir patogios verslui, šios sutartys dirbantiesiems būtų žalingos, nes pagal jas dirbantys darbuotojai negautų išeitinių kompensacijų už išdirbtą laiką, taip pat būtų sunkiau kaupti darbo stažą, nes jame vis atsirastų pertrūkių.

Kitas daugybės aistrų sulaukęs klausimas susijęs su daliniu darbuotojų darbo apmokėjimu. Čia susikirto profesinių sąjungų ir Vyriausybės atstovų pozicijos. Profesinės sąjungos sutiko, kad tais atvejais, kai įmonė patiria finansinių sunkumų, tris mėnesius ji galėtų darbuotojų atlyginimą mokėti tik iš dalies – kitą dalį darbuotojui padengtų SODRA. šis modelis taikomas Vokietijoje, kur tokiu būdu padedama ne tik su sunkumais susidūrusiam verslui, tačiau išsaugomos ir darbo vietos. Nepaisant to, Vyriausybės atstovai laikėsi pozicijos, kad trys mėnesiai iš esmės nekeičia situacijos, todėl tokios nuostatos visai nereikia.

LPS „Sandrauga“ inf., Nuotr. Tim Marshall

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *