Įvyko darbo ginčai prieš skandalingos reputacijos įmonę

2017-02-15 file2841274973730

Vakar Klaipėdos darbo ginčų komisijoje nagrinėtas ginčas tarp Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ atstovaujamo tolimųjų reisų vairuotojo ir transporto įmonės „Visi logistikos sprendimai“. Kaip eilinis nesutarimas dėl nesumokėtų pinigų prasidėjusi istorija atskleidė ir daugiau darbuotojo teisių pažeidimų, kurie akiplėšiškumu šokiravo net ir visko mačiusius komisijos narius.

Už darbą pinigų negavo

Nuo spalio mėnesio logistikos bendrovėje dirbęs Dainius (past. – vardas pakeistas, tikrasis vardas ir pavardė profesinei sąjungai yra žinomi) už darbą negavo nei cento.Nors tolimųjų reisų variuotojams įvairios problemos dėl darbo užmokesčio pasitaiko kur kas dažniau, dažniausiai „nusukamas“ atsiskaitymas už kelionę (pvz.: kilometrus). Tačiau šiuo atveju nebuvo sumokėtas net simbolinis, darbo sutartyje įformintas minimumas.

Buvo atleistas ligos metu

Bedirbėjęs be užmokesčio Dainius netrukus susidūrė su sveikatos problemomis, o  besigydant, biuletenio metu, sužinojo, kad yra atleistas. Kadangi pats darbdavys apie tai kalbėtis su darbuotoju nematė prasmės, apie atleidimą Dainius sužinojo iš Sodros. Todėl dabar bylinėjimosi proceso metu reikalaujama atlygininti ne tik įsiskolinimus, tačiau ir dėl tokių veiksmų kilusią neturtinę žalą.

Įmonė darbo ginčų komisijai yra žinoma

Padedamas Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“, darbuotojas kreipėsi į darbo ginčų komisiją, kuriai buvęs Dainiaus darbdavys – „Visi logistikos sprendimai“  – jau yra žinomas. Komentarų apie šią įmonę ir jos pomėgį nemokėti darbuotojams atlyginimų apstu ir internete.Pavyzdžiui, puslapyje skundai Lt Linu prisistatęs komentatorius rašo:

„Sveiki, visiems kas susidursite labai būkite atsargūs. Jokių įsipareigojimų nevįkdo. Nekelia ragelio, neperskambina, jei pagauni iš kito nr skambindamas tai sako tuoj persuks ir meta ragelį, trumpiau sakant kas parašyta neigiamo tai tik maža labai dalis ką ši kompanija daro.“

Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *