Pedagogų etatinio apmokėjimo modelis perduotas darbo grupei

2017-02-22Kiek turi uždirbti mokytojas_(3)

Vakar įvykusiame susitikime su Švietimo ir mokslo ministerija iš esmės susikirto ministerijos ir profesinių sąjungų pozicijos, tad nutarta tolimesnes derybas perduoti darbo grupei.

Toliau diskutuojant dėl pedagogų etatinio apmokėjimo modelio, Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) tikėjosi iš socialinių partnerių sulaukti kintančių modelio dalių vertinimo. Tačiau profesinės sąjungos pabrėžė, kad nežinant kintamų dalių turinio, toks vertinimas ne tik būtų beprasmiškas, bet ir potencialiai žalingas:

„Yra klausiama ar profesinės sąjungos sutiktų, kad pedagogų atlyginimą sudarančios dalys kistų. Tačiau kaip galima atsakyti į šitą klausimą, nežinant kokie apskritai bus atlyginimai ir ar dėl kintamų dalių jie sumažės ar padidės, lyginant su dabartiniais?“ – modelį kritikuoja LPS „Sandrauga“ teisininkė.

Naujo siūlomo modelio turinys ir tai, iš ko susidaro pedagogų apmokėjimas,  lieka atviru klausimu. Jį spręsti toliau patikėta naujai buriamai darbo grupei, kurią sudarys ŠMM, švietimo vadovų asociacijos ir profesinių sąjungų atstovai.

Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *