Po neteisėto atleidimo vairuotojui priteista įspūdinga suma

2017-02-24 file0001623105150

Šią savaitę paskelbtas teismo sprendimas Lietuvos profesinė sąjungos „Sandrauga“ ginamo tolimųjų reisų vairuotojo byloje. Patenkintas prašymas pripažinti šio darbuotojo atleidimą iš darbo neteisėtu, o buvusiam darbdaviui nurodyta atlyginti beveik 10 tūkst. eurų siekiančią sumą. 

Vairuotojas-ekspeditorius Darius (past.-vardas pakeistas) nusprendė palikti bendrovę, kurioje dirbo, dėl pilnai nesumokamo atlyginimo. Padedamas LPS „Sandrauga“ teisininkų, jis surašė prašymą išeiti iš darbo ir nuvyko jo įteikti įmonės vadovui. Tačiau tai pasirodė kur kas sudėtingesnė užduotis, nei būtų galima pagalvoti.

Vadovas nebuvo linkęs priimti išėjimo iš darbo prašymo nei iš darbuotojo, nei iš antstolės rankų. Pastaroji netgi buvo apstumdyta, nepaisant už tokius veiksmus LR įstatymuose numatytos baudžiamosios atsakomybės.

Po tokios istorijos Darius vis tik buvo atleistas, tačiau ne pagal savo prašymą, o vadovo valia. Atleidimo pagrindas yra svarbus ne tik principų atžvilgiu, tačiau ir finansiniu – už pravaikštas atleidžiamam darbuotojui nepriklauso jokios išeitinės išmokos ar kompensacijos, priešingai dėl darbdavio kaltės (t.y. vengimo pilnai atsiskaityti už darbą) išeinančiam darbuotojui. Todėl padedamas LPS „Sandrauga“ teisininkų Darius kreipėsi į teismą.

Šią savaitę paskelbtas sprendimas, kuriuo teismas pripažino Dariaus atleidimą iš darbo buvus neteisėtą, bei nurodė buvusiam vairuotojo darbdaviui sumokėti trūkstamą darbo užmokestį, kompensaciją už nepanaudotas atostogas bei išeitinę išmoką. Pridėjus kompensaciją už uždelstą atsiskaityti laiką, susidarė beveik 10 tūkst. eurų siekianti suma.

Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *