Vyko derybos dėl Darbo kodekso

2017-03-07 IMG_0185

Šiandien vykusiame trišalės tarybos posėdyje toliau buvo svarstomos problematiškiausios rengiamo Darbo kodekso nuostatos. Tačiau, kaip ir ankstesniame,  šiame susitikime, neradus kompromiso teko atidėti nemažai klausimų. 

Šiandien vykusiame trišalės tarybos posėdyje toliau nagrinėti opiausi darbo ir poilsio lauko klausimai. Tarp jų – ir vadinamųjų mamadienių apmokėjimo bei atostogų trukmės. Vis dar nesutarta, ar po naujojo kodekso dirbantieji atostogaus 20 ar 22 darbo dienas. Sutarimo, kas turėtų apmokėti mamadienius – darbdaviai ar valstybė – taip pat nerasta.

Itin aktyvus „mūšis“ vyko dėl informavimo ir konsultavimo funkcijų atėmimo iš profesinių sąjungų ir jų suteikimo darbo taryboms.

„Kai kuriais dabar nagrinėjamais klausimais jau yra pasisakiusi Prezidentė, nuostatas vetavusi vasarą priimtame Darbo kodekse. Tačiau dabar dėl jų vėl tenka diskutuoti, o į argumentus apie Prezidentės nuomonę atkertama – bet kodeksas vis vien buvo priimtas. Taip, buvo, tačiau vėliau atėję rinkimai labai aiškiai parodė, ką piliečiai mano apie darbuotojams neparankias nuostatas priiminėjančius politikus“ – diskusijų virtuvę atskleidžia LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *