Chaosas, nesusikalbėjimas ir jokio reglamento Trišalėje taryboje

2017-03-10353H(1)

Trišalėje taryboje skubama svarstyti Darbo kodeksą. Nors viešoje erdvėje deklaruojama, kad jis beveik „suderintas“, posėdžiuose vyraujantis chaosas ir nesusikalbėjimas rodo, kad iki sutarimo – dar toli, o tarybos veikloje pamažu grįžtama prie Butkevičiaus vyriausybės propaguoto buldozerinio metodo.

Viešai skelbiama, kad Trišalėje taryboje jau sutarta jautriausiais, svarbiausiais klausimais, susijusiais su atostogų skaičiavimo bei suminės darbo laiko apskaitos tvarka ir darbo tarybų sudarymu. Tačiau Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ su tuo kategoriškai nesutinka.

„Kai teigiama „suderinta“, turima omeny, kad liekama prie projekte įrašytų nuostatų. Ne todėl, kad joms kas nors pritartų, o todėl, kad taryboje vyraujant chaosui ir betvarkei, vienu metu 5 skirtingi žmonės kalba apie 5 skirtingas nuostatas.“ – teigia LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.  „Premjero spaudimą jaučiantys Vyriausybės atstovai tai interpretuoja kaip pritarimą visam klausimų blokui, nes apie pirmininkavimą posėdžiams nėra kalbos. Iš tiesų, jokių balsavimų, jokių sutarimų nėra

„Vykstantis skubėjimas nepateisinamas. Trišalė taryba nėra Ministerijos skyriukas, kuriam būtų galima nurodyti kiek laiko diskutuoti. Laikas negali būti argumentas.“ – pabrėžia jis ir priduria, kad šiuo metu tarybos posėdžiai labiau primena filmų apie psichiatrinės ligoninės pacientus, o ne socialinių partnerių derybas.

Pirmininko teigimu, Taryboje vyraujant isteriniam skubėjimui ir paranojai „nespėti“, svarstant 1,5 milijonų šalies dirbančiųjų likimą nulemsiantį projektą nebereaguojama į argumentus dėl Prezidentės veto, Europos Sąjungos direktyvų suderinamumą ar veikimo laisvės.

Dėl šių priežasčių, bei itin glaudžių Vyriausybės ir darbdavių atstovų santykių, pačios drastiškiausios ir dirbantiesiems pavojingiausios nuostatos (20 darbo dienų atostogų, leidimas dirbti iki 72 valandų per savaitę esant suminei darbo laiko apskaitai ir papildomai darbo sutarčiai, profesinių sąjungų teisių suvaržymas) lieka nesušvelnintos.

Sekantis posėdis numatytas ateinantį pirmadienį, kovo 13 dieną, 9 val.

 LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *