Kodėl kontroversiško susitarimo nepasirašė „Sandrauga“?

2017-03-20 TT DK crop tilted aktas

Praėjusią savaitę Trišalė taryba baigė svarstyti naująjį Darbo kodeksą. Tačiau ne visos derybų šalys sutiko pasirašyti susitarimą. Tai padaryti atsisakė Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, teigianti, kad šis susitarimas gražina mus į viduramžius.

„Negalime pritarti susitarimams, prieštaraujantiems nacionaliniams teisės aktams, teisingumo principams, Lietuvos Respublikos Konstitucijai, privalomoms vykdyti ES direktyvoms, socialiai atsakingam Prezidentės veto ir pagrindiniam mūsų, profesinių sąjungų, tikslui – dirbančiųjų atstovavimui ir gynimui“ – oficialiame pareiškime spaudai teigia  Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

Anot jo, būtent tai ir yra pagrindinė naujojo DK problema, lyginant su dabartiniu – darbuotojų teisių nepadaugėja, o galimybių joms gerinti – netgi sumažėja.

Dėl 60 val. darbo savaitės, suminės darbo laiko apskaitos nekontroliuojamo taikymo, profesinių sąjungų funkcijų atėmimo ir perdavimo darbo taryboms ir kitų punktų, profesinės sąjungos yra dar labiau susilpninamos.  Socialinio dialogo skaidrumą kompromituoja ir tai, kad Trišalė taryba kategoriškai atsisako įvesti narių rotaciją.

„Šiame susitarime įtvirtintų nuostatų „gerumo“ nesuprastų nei „Maximos“ pardavėja, nei autoserviso šaltkalvis. Galime kalbėti kiek norime, kad tai „naujas ir modernus“ modelis, bet jei dirbančiųjų padėties jis iš esmės negerina – tai kokia tų ciniškų išvedžiojimų prasmė?“ – retoriškai klausia profesinės sąjungos pirmininkas.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *