Įvyko apsitarimas su Kauno VPK

2017-03-28Policija 2017 03 28

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas bei kolegos iš kitų policijos profsąjungų susitiko su Kauno VPK vadovybe aptarti pastarojo ketvirčio aktualijas. Natūraliai, bene daugiausiai klausimų kėlė  policijos reforma.

Nors policijos departamento įsakymu atnaujinamoje vykdyti policijos reformoje numatomi atlyginimų kėlimai pareigūnams, gražiai „ant popieriaus“ skambančiais tikslais geros naujienos ir baigiasi.

Nuo liepos 1 dienos numatytam atlyginimų didinimui papildomų lėšų nėra numatyta. Šiems tikslams bus naudojamas tas pats metinis darbo užmokesčio fondas.Todėl galima manyti, kad trūkstamos lėšos ir toliau bus renkamos neužpildant laisvų pareigybių. Šiuo metu tokių yra virš 200.

LPS „Sandrauga“ taip pat iškėlė klausimą dėl budėjimo grafikų. Kai kuriuose skyriuose eksperimentiniais pagrindais paros budėjimą pakeitus budėjimu „2 dienos – 2 naktys“ sulaukta signalų, jog budėjimas antrąją naktį iš eilės yra fiziškai sunkesnis už budėjimą po parą laiko.

Dalies pareigūnų nuomonę, toks variantas už budėjimą naktimis yra fiziška sunkesnis.

LPS „Sandrauga“ pateikė VPK pasiūlymą bendromis pajėgomis atlikti tyrimą, kiek realiai nepatenkinimo yra dėl šio budėjimo būdo, bei ieškoti galimų sprendimų būdų.

Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *