Artėja mokesčių pertvarkos?

2017-04-035857336815_700ab642ae_z

LR Seime pakartotinai užregistruota Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisa dėl darbo apmokestinimo. Jei ji būtų priimta, už darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis ne visą darbo laiką, „Sodros“ įmokos būtų mokamos nuo ne mažesnio kaip minimali mėnesinė alga darbo užmokesčio.

Šia pataisa siūloma nustatyti, kad asmenys, kurių atlyginimas nesiekia MMA, mokėtų tokius pačius mokesčius kaip ir uždirbantieji minimumą.Pavyzdžiui, jei darbuotojas, dirbantis 0,5 etato uždirba 200 EUR, Sodros mokesčius turėtų mokėti nuo 380 EUR.

Toks sprendimas motyvuojamas tuo, kad šiuo metu nepilną darbo dieną dirbantys darbuotojai nemoka viso socialinio draudimo, todėl trumpėja ir jų draudiminis stažas. Savo ruožtu, tai reiškia, kad tokiam darbuotojui išėjus į pensiją, jam yra mokama sumažinta pensija.

Manoma, kad toks sprendimas taip pat padės apsisaugoti nuo šiuo metu sutinkamo piktnaudžiavimo, kuomet darbuotojai yra fiktyviai įdarbinami, tarkime 0.7 etato, nors iš tiesų dirba visą darbo dieną –  taip darbdaviams siekiant „susimažinti“ mokesčius.

Jei šis siūlymas būtų priimtas, išimtys būtų taikomos tiems darbuotojams, kurie buvo drausti pas kitą draudėją, gauna senatvės arba invalidumo pensiją ar yra jaunesni nei 29 metų.

Priminsime, kad šis pasiūlymas kartą jau registruotas Seime 2015 metais, tačiau tuomet buvo atmestas.

Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *