Po „Automagistralės“ skandalo – prašymas Seimui atlikti valstybinių įmonių reviziją

2017-04-07maria-stiehler-2219

Aiškėjant, kad valstybinėje įmonėje „Automagistralė“ galimai masiškai pažeidinėjamos darbuotojų teisės, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ kreipėsi į LR Seimo narius prašydama atlikti visų valstybinių įmonių reviziją ir užkirsti kelią vadovų piktnaudžiavimui padėtimi. 

Į LR Seimo narius profesinė sąjunga kreipėsi po to, kai ginant VĮ „Sutomagistralė“ darbuotojus darbo ginčuose su darbdvaiu dėl neteisingai žymimų darbo valandų ir dėl to nukenčiančio atlygio, ėmė aiškėti, kad minimoje įmonėje įstatymų, susijusių su darbo laiko apskaita ir užmokesčiu, apskritai nesilaikoma.

Net aiškindamasis žiniasklaidai, minimos įtaigos vadovas pripažino, kad atlyginimus moka pagal savo sugalvotą, LR įstatymam prieštaraujančią sistemą: kiaurą naktį darbe praleidžiantiems darbuotojams už darbą nėra atlyginimą, aiškinant, kad tuo metu jie „nedirba“:

„Jis tikino, kad pagrindinis ginčas kyla dėl budėjimų apmokėjimo, kai darbuotojai laukia iškvietimo. Anot M.Rinkevičiaus, įmonė moka už realiai dirbtas valandas, o ne už tą laiką, kol darbuotojai nedirba kelyje.“

15 min.

LPS „Sandrauga“ inf. Nuotr. Maria Stiehler

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *