Vėl grasina DK įsigaliojimu

2017-04-11121H

Liberalusis Darbo kodeksas gali įsigalioti jau šią liepą, o vieninteliai pokyčiai nuo praėjusios kadencijos seimo priimto – ir šiuo metu sustabdyto – jo varianto bus trišalės tarybos priimti sutarimai. Tokia Premjero pozicija cituojama žiniasklaidoje, tačiau ar jis pajėgus uždrausti Seimo nariams teikti pasiūlymus ir svarstyti tokį teisės aktų paketą kaip Darbo kodeksas – jau atskira tema.

Naujienų portalas Delfi cituoja Premjero pasisakymą, kad nuo liepos 1 d. įsigaliojančiame Darbo kodekse bus tik Trišalės tarybos priimtos pataisos:

„Ką sutarė Trišalė taryba, Vyriausybė kitą trečiadienį adaptuos, svarstys posėdyje ir atiduos Seimui. Visi nesutarimai nukreipiami į Trišalę tarybą, diskusijos ten vyksta toliau, ieškoma sprendimų, susitariama, tada perduodama Vyriausybei ir – Seimui“, – pridūrė premjeras.

Delfi inf.

Vis dėl to, nors didelės reikšmės suteikimas socialinių partnerių rastam konsensusui yra sveikintinas, šiuo atveju tai panašiau į mėginimą neigiamas liberaliojo DK pasekmes „permesti“ Trišalei tarybai, įskaitant pačias profsąjungas.

Priminsime, kad joje vykusius Darbo kodekso svarstymus yra kritikavusios ir kitos profesinės sąjungos, o LPS „Sandrauga“ Trišalės tarybos sutarimus apskritai atsisakė pasirašyti (plačiau apie tai).

Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *