Vėl grasina DK įsigaliojimu

2017-04-11121H

Liberalusis Darbo kodeksas gali įsigalioti jau šią liepą, o vieninteliai pokyčiai nuo praėjusios kadencijos seimo priimto – ir šiuo metu sustabdyto – jo varianto bus trišalės tarybos priimti sutarimai. Tokia Premjero pozicija cituojama žiniasklaidoje, tačiau ar jis pajėgus uždrausti Seimo nariams teikti pasiūlymus ir svarstyti tokį teisės aktų paketą kaip Darbo kodeksas – jau atskira tema.

Naujienų portalas Delfi cituoja Premjero pasisakymą, kad nuo liepos 1 d. įsigaliojančiame Darbo kodekse bus tik Trišalės tarybos priimtos pataisos:

„Ką sutarė Trišalė taryba, Vyriausybė kitą trečiadienį adaptuos, svarstys posėdyje ir atiduos Seimui. Visi nesutarimai nukreipiami į Trišalę tarybą, diskusijos ten vyksta toliau, ieškoma sprendimų, susitariama, tada perduodama Vyriausybei ir – Seimui“, – pridūrė premjeras.

Delfi inf.

Vis dėl to, nors didelės reikšmės suteikimas socialinių partnerių rastam konsensusui yra sveikintinas, šiuo atveju tai panašiau į mėginimą neigiamas liberaliojo DK pasekmes „permesti“ Trišalei tarybai, įskaitant pačias profsąjungas.

Priminsime, kad joje vykusius Darbo kodekso svarstymus yra kritikavusios ir kitos profesinės sąjungos, o LPS „Sandrauga“ Trišalės tarybos sutarimus apskritai atsisakė pasirašyti (plačiau apie tai).

Rūta Geležinė