Automagistralės direktorius už darbo valandas ir viršvalandžius moka tūkstančius

2017-04-17david-siglin-87978

Pasirašytos taikos sutartys, pagal kurią VĮ „Automagistralė“ darbuotojams, iškėlusiems reikalavimus dėl visiško ir teisingo jų darbo naktimis bei švenčių dienomis apmokėjimo, yra išmokamos priklausančios išmokos, siekiančios ne vieną tūkstantį eurų.

Tūkstančius siekiančios finansinės kompensacijos mokamos tai darbuotojų grupei, kurie dėl UAB „Automagistralė“ mokamų tris kartus sumažintų atlyginimų yra kreipęsi į Darbo ginčų komisiją. Pasak darbuotojus atstovaujančios Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininko Kęstučio Juknio, tokios sumos susidarė dėl įmonės neteisingai mokamo atlyginimo dėl darbo naktimis, švenčių dienomis bei viršvalandžiais. Manoma, kad dėl šios problemos yra nukentėję ir darbuotojai iš Vievio, Ariogalos, Pagrybės, Endriejavo bei Ukmergės meistrijų.

Lietuvos Respublikos Darbo kodekso 193 straipsnyje nurodoma, kad už darbą naktimis turi būti mokamas 1,5 atlyginimo dydis, o švenčių dienomis  – 2 kartus (LR DK 124 str.). Kilus įtarimams, kad valstybės įmonėje šių reikalavimų nesilaikoma, grupė darbuotojų kreipėsi į Darbo ginčų komisiją.

Šia istorija susidomėjo ir žiniasklaida, o vadovo elgesį, LPS „Sandrauga“ žiniomis, dabar jau imasi tirti  ir Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Sudaryta komisija, kuri galbūt, šventėms praėjus, pagarsins savo išvadas.

Tačiau ar ji spės įvertinti jau 23 metus nepakeičiamo VĮ „Automagistralė“ direktoriaus veiksmus, kai operatyviai gesinamos pasekmės ir nebelieka nepatenkintųjų – lieka neaišku. „Nesigilinant į asmenį „privirusį košės“, mums svarbiausia yra tai, kad darbuotojai gavo jiems priklausančius pinigus ir atkurtas teisingumas“ – apibendrina profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *