Profsąjungos mitingavo Vilniuje

2017-04-28

Artėjant gegužės 1-ajai LPS „Sandrauga“ su kitomis svarbiausiomis Lietuvos profsąjungomis mitingavo prie Vyriausybės.salmai-mitingas2

Bendri mitinguotojų tikslai buvo atlyginimų didinimas ir geresnės darbo sąlygos. Vis dėlto, LPS „Sandrauga“ pirmininkas K. Juknis pabrėžė svarbą profsąjungoms kooperuotis ir prieš naująjį Darbo kodeksą.

Nors šalies valdžia intensyviai bando įrodyti, kad imasi visų priemonių visuomenės gerovei didinti, bet įgyvendinti jiems tai sekasi sunkiai: dirbti važiuojame į Angliją ar Norvegiją, o apsipirkti skubame į kaimyninę Lenkiją. Nieko keisto, nes atlyginimai Lietuvoje apgailėtini, o vien PVM prekėms – 21 proc., kai Lenkijoje maistui – vos 9 proc., o vaistams – 5 proc.

Šią problemą turėjo išspręsti naujasis Darbo kodeksas.

Bet panašiau, jog sulig jo įsigaliojimu grįš ir vergovės laikai, nes dirbsime daugiau, o uždirbsime – mažiau. Oficialiai teigiama, kad naujasis kodeksas darbo santykius liberalizuos, tačiau naudingiausias jis yra darbdaviams.

LPS „Sandrauga“ pirmininkas K. Juknis, kalbėdamas mitingo metu, detaliau iškėlė Darbo kodekso trūkumus: tai viršvalandžių neapmokėjimas, dirbančiuosius ginančių profsąjungų veiklos ir galimybės juos atstovauti siaurinimas, lengvesnė galimybė darbdaviui atleisti darbuotoją. Tačiau svarbiausias trūkumas yra nepakeistas minimalus darbo užmokestis, kuriuo būtų galima REALIAI padidinti atlyginimus. Šio klausimo palikimas už naujojo kodekso ribų, iš esmės reiškia ir jo neįgyvendinamumą.

Už atlyginimų kėlimą ir sveikesnes bei saugesnes darbo vietas mitingavę profsąjungų atstovai tylos minute pagerbė ir darbo vietose žuvusius darbininkus. Galėjusius būti tarp mūsų, mitinge juos simbolizavo tik ant grindinio išdėlioti šalmai.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *