„Sandraugos“ teisininkė: neturėti galimybės tartis – štai, kas yra grėsmė profsąjungoms (+ įrašas)

20170510_1243222017-05-11

Vakar vykusios diskusijos dėl Darbo kodekso rengėjai, ko gero, intencionaliai į renginį Trišalės tarybos narių nepakvietė. Tačiau Europos informacijos biure Trišalė taryba vis tiek susirinko. Buvo išgirstas ir LPS „Sandrauga“ balsas.

Belieka spėlioti, kodėl diskusijoje nepasirodė ten kalbėti turėjęs Premjeras S. Skvernelis. Galbūt sužinojus, kad susirinko kone visa Trišalė taryba ir vietoj imituotos diskusijos gresia diskutuoti REALIAI, buvo nuspręsta verčiau pabūti nuošalyje. Premjero negalią atremti priešininkų argumentus dėl Darbo kodekso geriausiai atspindėjo tuščia jo kėdė. Bet greitai laisvą vietą prie prelegentų stalo užėmė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimir Banel.

Profsąjungos atstovas pasipriešino diskusiją iniciavusiam T. Tomilinui, pareiškusiam, jog jis „mano, kad susitarimas bus vykdomas, nes yra pasiektas minimalus pasitikėjimo lygis“. Tuo tarpu V. Banel akcentavo, kad Lietuvos negalima tiesiogiai lyginti su Norvegija, nes pas mus dar nėra pasiektas net pirminis socialiniam dialogui reikalingas lygmuo – tai pasitikėjimas vieni kitais. Tam iš esmės pritarė ir kviestiniai svečiai iš Norvegijos. Jų profsąjungos atstovė Anne Grimsrud tarp kitų dalykų prasitarė girdėjusi, kad Lietuvoje socialinio dialogo apskritai nėra.

Šitaip vystantis diskusijai, savo žodį tarė ir LPS „Sandrauga“. Jos teisininkė Živilė Čeplauskė įvardijo tai, ko neakcentavo niekas: kartu su profsąjungų teisių siaurinimu sumenkinamą galimybę ginti ir atstovauti dirbančiuosius.

„Apie tai šiandien niekas nekalba, tačiau naujajame Darbo kodekse siūloma sumažinti profsąjungų teises, todėl nebelieka jokio ėjimo į priekį, o tik grįžimas atgal.“ – Pabrėžė „Sandraugos“ teisininkė. – „Tad apskritai, kokia begali būti diskusija apie perspektyvinius dalykus. Nors Lietuvos profsąjungos neturi tokių plačių teisių kaip užsienio organizacijos, tačiau mes jau netgi neprašome šias teises išplėsti. Viso labo norime, kad būtų palikta tai, kas yra dabar.“

Po šio „Sandraugos“ ir kitų dirbančiųjų gynėjų komentarų diskusija įsisiūbavo, o darbdavius atstovavusių R. Skyrienės ir V. Sutkaus pasisakymai buvo nustelbti. Nors renginys vyko sparčiau nei planuota, T. Tomilinui galiausiai teko stabdyti diskusiją ir viską baigti tam, kad bereikšmiai jo argumentai dėl Darbo kodekso naudos nebūtų absoliučiai sutriuškinti.

Toliau galite išklausyti visą Ž. Čeplauskės komentarą, nuskambėjusį diskusijoje dėl Darbo kodekso.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *