Vokietijoje į kovą dėl atlyginimų kyla greito maisto restoranų darbuotojai

10732017-05-17

Kiekvienam savo: kol pas mus, Lietuvoje, vyksta ginčai dėl Darbo kodekso ir toliau nedidinamo minimalaus darbo užmokesčio, tokiose išsivysčiusiose Vakarų Europos šalyse kaip Vokietija darbuotojai gauna padorius atlyginimus, todėl gali rūpintis ir būsimos pensijos dydžiu.

Greito maisto restoranų McDonald’s, Burger King, Starbucks, Pizza Hut ir Autogrill darbuotojai jau kurį laiką konfliktuoja su darbdaviais dėl atlyginimų. Šių greito maisto banginių siūlomas užmokestis neatitinka Vokietijos Vyriausybės apskaičiuoto minimalaus dydžio, reikiamo gerą gyvenimą galinčiai užtikrinti pensijai gauti.

Nuo praeitų metų spalio besitęsianti kova pasireiškia įvairiais metodais: nuo streikų iki tiesioginių kreipimųsi į darbdavius, nesutinkančius mokėti Vyriausybės nustatytos pensijai reikalingos sumos. Būtent šiuo metu tai galima padaryti ir anglų kalba elektronine forma, naudojantis šia nuoroda: https://www.iufcampaigns.org/campaigns/show_campaign.cgi?c=1073

Kolektyviniame Vokietijos Maisto pramonės profsąjungos kreipimesi nurodoma, kad didžiųjų greito maisto restoranų darbuotojai nusipelnė gauti užmokestį, neįstumiantį jų į skurdą nei dabar, nei senatvėje, gaunant pensiją. Derybos tebesitęsia, nes darbdaviai kol kas nerodo didelio noro derėtis dėl darbuotojams priklausančių atlyginimų.

Tačiau Maisto pramonės profsąjungos organizuota kampanija tęsis, kol bus pasiektas darbuotojus tenkinantis jos tikslas.

 

Parengta ir nuotrauka naudota iš www.iufcampaigns.org

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *