Ne tik statybininkai: Latvijos Vyriausybės planas – įsivežti ir užsieniečių gydytojų

gydytojai2017-06-02

Latvijos Sveikatos ir socialinės slaugos personalo profsąjunga kartu ir suglumusi, ir įpykusi – kaimyninės šalies Vyriausybė parengė planą ne tik įsivežti užsienio gydytojų, bet ir palengvinti užsieniečių įdarbinimą apskritai.

Net 29 specialybių darbuotojai galės būti įdarbinti lengviau, o sveikatos apsaugos sektoriuje esą jaučiamas gydytojų ir personalo stygius bus patenkintas įsivežant užsieniečius. Tokį vietinius specialistus į antrą planą nustumiantį projektą parengė su emigracijos problemomis susidurianti Latvijos Vyriausybė.

Teigiama, jog lengvindama užsienio specialistų įdarbinimą Latvija bando kompensuoti įvairiuose aptarnavimo sektoriuose jaučiamą jų trūkumą. Tačiau tarp 29 specialybių darbuotojų įtraukus ir gydytojus, Latvijos Sveikatos ir socialinės slaugos personalo profsąjunga viešai pareiškė, kad Latvija turi pakankamai medikų.

Kaimyninės šalies valdžios planas gali atsisukti bumerangu ir dar labiau paskatinti šių įvairių sričių specialistų emigraciją. Tai sukels sniego gniūžtės efektą, kai užsieniečių reiks vis daugiau ir daugiau. „Planas prieštarauja ir Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijoms užpildyti sektorių savais specialistais. Vyriausybė, tuo tarpu, eina lengviausiu keliu.“ – Sakė Sveikatos ir socialinės slaugos personalo profsąjungos atstovė Inga Rudzitė.

Latvijos Vyriausybės žingsnis lengvinant užsieniečių įdarbinimą suerzino šios profsąjungos pirmininką Valdį Kerį. Vienareikšmiškai neigiamai tai vertinantis profsąjungos lyderis antrino, kad vietoje to, jog mokėtų solidžius atlyginimus vietiniams, valdžios atstovai nori priimti trumparegiškiausią sprendimą – pakeisti savus specialistus svetimais.

Reikalai kaimyninėje šalyje gali tapti ir Lietuvai gresiančių permainų pranašu. Nors kol kas pas mus darbdavių dėmesys visų pirma krypsta į nekvalifikuotos darbo jėgos įsivežimą – kas žino, ar greitai „pigesni“ užsieniečiai nepradės keisti ir mūsų vietinių specialistų

 

„Sandraugos“ ir www.baltic-course.com inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *