Vengiama priimti „Automagistralės“ darbuotojams naudingus sprendimus

Susitikimas Keliu direkcijoje 06-122017-06-13

Vakar Lietuvos automobilių kelių direkcijoje vyko LPS „Sandraugos“, VĮ „Automagistralė“, Kelių direkcijos ir Susisiekimo ministerijos vadovų susitikimas. Jame prieita išvada, kad pirmieji piniginių išmokų skaičiavimai, atlikti „Automagistralės“ buhalterijos, yra netikslūs ir prasilenkiantys su realiai darbuotojams priklausančiomis sumomis.

Naujienos yra tokios, kad šioje valstybės įmonėje darbo santykiai su toliau sergančiu „Automagistralės“ direktoriumi tęsiasi, o vyriausiajai buhalterei lyg tyčia yra suteiktos atostogos. Dėl tokių „svarbių“ priežasčių įmonėje negali būti vykdomos finansinės operacijos (kartu ir išmokų mokėjimas) arba joms atlikti turi būti įgaliotas kitas asmuo. Sunku patikėti, bet virš 300 darbuotojų turinčioje „Automagistralėje“ tokį surasti yra sudėtinga.

Nepaisant visų „Sandraugos“ pastangų, nuo gegužės 30 d. įvykusio susitikimo Susisiekimo ministerijoje, kol kas vis dar tūpčiojama vietoje ir vengiama išmokėti uždirbtus pinigus. Dėl šios priežasties tikėtina, kad teisėto darbuotojų užmokesčio klausimas bus sprendžiamas Darbo ginčų komisijoje ir teismuose. Tokiu atveju „Sandrauga“ apjungs dėl užmokesčio besikreipusius visų meistrijų darbuotojus.

„Automagistralėje“ susidariusią situaciją sąlygoja tai, kad virš 20 metų šioje valstybės įmonėje neveikė profesinė sąjunga ir niekas nekovojo už darbuotojų teises. Klausimą iškėlus Kauno meistrijoje – susigriebta, kokia plėšikiška situacija yra su atlyginimų mokėjimu. Esame įvelti į savotišką sabotažą – jo užsakytojai numanomi ir kol kas jiems sekasi. Sabotažo tikslas – kad iš mirties taško nepajudėtų nei Darbo ginčai, nei galima taikos sutartis.

Šiomis dienomis galutinai išaiškės sprendimas, ar taikiai bus išspręstas darbo užmokesčio išmokėjimas. Žinodama, jog darbuotojų reikalavimai 100 procentų pagrįsti, ši valstybės įmonė vis tiek pasiryžusi mokėti tūkstančius advokatų kontorai. Viskas tam, kad nereikėtų prisiimti asmeninės atsakomybės. Kelių direkcijai ir Susisiekimo ministrui taip pat neatrodo svarbu, kad tiesiog už oro virpinimą advokatams iš valstybės įmonės biudžeto beprasmiškai bus išmestos didžiulės pinigų sumos.

Darbuotojai savo išmokas vis tiek atgaus – tik klausimas, kada, nes procesas dėl įvairiausių „techninių“ ir buhalterinių kliūčių stringa. Tad ieškinius pateikę kelininkai turi būti pasiruošę ginti savo teises protesto akcijomis prie Susisiekimo ministerijos.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *