Streikai pasaulyje. Policijos atakos prieš taikius protestantus: sužeisti gydytojai, „bananai“ ir vandens patrankos.

riauses2017-06-25

Šį kartą apžvelgiame Rytuose birželio mėnesį vykusius streikus. Pakistane beveik pusšimtis gydytojų sužeista per demonstracijos malšinimą, o Indijoje viešojo sektoriaus darbuotojų streiką policininkai stabdė „bananais“ ir vandens patrankomis.

Mažiausiai 40 gydytojų demonstracijos dalyvių buvo sužeista Pakistane praėjusios savaitės pabaigoje, kai policija atakavo streikuojančius medikus. Aštuoni gydytojai per policijos ataką buvo suimti. Hayatabado medicinos komplekse Pešavaro mieste gausios policijos pajėgos streikuojančius gydytojus sutramdyti buvo mestos dėl to, jog regione vyriausybė yra uždraudusi didesnius nei 4 žmonių susirinkimus.

Jaunesniųjų gydytojų asociacijos atstovai streikuoja jau nuo gegužės 23 d. Reikalaujama savalaikio paaukštinimo pareigose, stabilaus pašalpų mokėjimo ir papildomų iškvietimų finansavimo. Taip pat keliamas reikalavimas skirti kompensacijas už penkis per dujų nuotėkį Ajubos ligoninėje mirusius gydytojus. Gydytojai šioje ligoninėje dėl darbo sąlygų streikavo jau praėjusį mėnesį.

Be visų šių reikalavimų, gydytojų profsąjungos reiškia nepasitenkinimą Medicinos institutą baigusių jaunųjų gydytojų decentralizacija. Gydytojai bijo, jog decentralizacija neigiamai paveiks naujai išsilavinusio personalo sklaidą, nužemindama regioninius paslaugų teikimo standartus. Streikuojantys medikai įsikūrė palapinėje prie Pešavaro ligoninės ir grasina streikuoti tol, kol reikalavimai nebus pilnai patenkinti.

Indija: „bananais“ ir vandens patrankomis numalšintas viešojo sektoriaus darbuotojų streikas 

Indijoje policijos pajėgos prieš protestuotojus pasitelkė vandens patrankas ir lazdas. Srinagare viešojo sveikatos sektoriaus darbuotojai taikiai protestuodami žygiavo į miesto centrą, kur juos pasitiko ginkluotos policijos pajėgos. Po žiaurios policijos atakos didelė grupė protestuotojų buvo areštuota, tačiau protestą organizavusi Kašmiro regiono darbuotojų asociacija toliau žada vykdyti pasipriešinimo akcijas.

Birželio 11 d. protesto akcija buvo ilgai besitęsiančios ir visą regioną apimančios kampanijos dalis. Jos metu algą už dienos darbą gaunantys darbininkai reikalavo pastovumo savo dieninių apmokėjimų sistemoje. Sausio mėnesį jau vyko dviejų dienų trukmės protestai, kurių metu Indijos vyrausybė buvo kaltinta nedaranti nieko konkretaus ir nesilaikanti pažadų pagerinti daugiau nei 60 tūkst. asociacijos narių darbo sąlygas.

Parengta pagal wsws.org

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *