Pasiūlymai Nacionaliniam susitarimui dėl šalies pažangai būtinų reformų

siulymai2017-07-04

,,Sandrauga“ šiandien vykusiam Trišalės tarybos posėdžiui paruošė pasiūlymų paketą, kaip tobulinti profsąjungoms brukamą pasirašyti Nacionalinį susitarimą dėl šalies pažangai būtinų reformų. Kad šalies pažanga būtų reali, profsąjunga ,,Sandrauga“ siūlo pakeitimus mokesčių sistemos ir socialinio dialogo srityse.

1. Dėl mokesčių sistemos suderinamumo

Mažinti darbo jėgos, ypatingai mažiausias pajamas gaunančių asmenų apmokestinimą. Mažinti minimalius atlyginimus uždirbančių žmonių mokestinę naštą, konsolidavus mokesčių sistemą, taip didinant mažiausiai uždirbančių žmonių pajamas. Konsolidavus visus mokesčius į vieną ir priskyrus prie darbuotojo atlyginimo, tuomet įvedus sodros grindis, taip nedidinant darbdavio išlaidų, būtų didinamos darbuotojo pajamos.

2. Dėl socialinio dialogo

2.1. Sąžiningai deklaruoti gaunamas pajamas ir tinkamai vykdyti pareigą mokėti priklausančius mokėti mokesčius, siekiant sumažinti mokesčių slėpimą bei šešėlinę ekonomiką. Taip pat skaidrinti valstybės valdomų įmonių veiklą ir didinti grąžą visuomenei ne rečiau kaip kartą per metus viešai skelbiant valstybės valdomų įmonių  veiklos rezultatus, finansines ataskaitas. Tai leidžia įgyvendinti valstybės įmonių veiklos skaidrumą ir jų kontrolės mechanizmą.

2.2. Skatinti žmonių įsitraukimą į profesinių sąjungų veiklą, neskiriant finansavimo profesinių sąjungų veiklai, kad šios galėtų padengti sumokėtą nario mokestį ar jo dalį.

Priešingu atveju susidarytų tokia situacija, kai profesinės sąjungos prarastų galimybę veikti kaip nepriklausomos savarankiškos organizacijos. Jos būtų atskaitingos valstybės ar savivaldybės institucijoms, kurios kontroliuotų ir įgyvendintų visišką ar dalinį nario mokesčio kompensavimą, asmeniui, kuris yra profesinės sąjungos nariu. Kartu su šia nuostata profesinėms sąjungoms kiltų pareiga teikti finansines ataskaitas apie nario mokesčio apskaitą, susidarytų galimybė institucijoms žinoti, kas yra profesinės sąjungos nariu, panaikinant galimybę asmeniui pasinaudoti ne vieša naryste profesinėje sąjungoje. Be to, nario mokesčio dengimas išviešintų narystę profesinėje sąjungoje, kai tuo tarpu LR Asmens duomenų apsaugos įstatymo 2 straipsnio 8 punkte narystei profesinėje sąjungoje suteikiamas ypatingų asmens duomenų, kurie yra neviešinami be asmens sutikimo, statusas.

LPS ,,Sandrauga“

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *