„Šaraškino kontoroje“ dirbusiems statybininkams priteistas atlyginimas

saraskino kontora2017-07-18

„Sandrauga“ – dažni svečiai Darbo ginčų komisijos posėdžiuose. Šį kartą Kauno teritorinio skyriaus komisijai profsąjunga pateikė dviejų atstovaujamų savo narių statybininkų ieškinius. Byla išnagrinėta ieškovų naudai – kiekvienam „SST Group“ dirbusiam, bet atlyginimo du mėnesius negavusiam statybininkui, priteista po 430 eurų ir atlyginti delspinigiai.

„Sandraugos“ teisininkės Živilės Čeplauskės Darbo ginčų komisijoje atstovautiems dviems plataus profilio statybininkams Pauliui ir Valerijui narystė profsąjungoje apsimokėjo su kaupu. Balandžio ir gegužės mėnesiais jiedu buvo vežiojami nuo ryto iki vakaro dirbti į Vilnių, tačiau pareikalavus priklausančio darbo užmokesčio darbdavys dingo kaip į vandenį. „Sandraugai“ leidusis į jo paieškas, įmonės registracijos adresas nuvedė prie metalinių garažų Islandijos plente Kaune – ypač tinkamų patalpų tokiai „Šaraškino kontorai“ kaip „SST Group“.

Darbo sutartimi sulygto užmokesčio statybininkams nesumokėjęs „SST Group“ vadovas, rodos, nusprendė laikytis taktikos „pagauk, jei gali“ ir apskritai tapo sunkiai identifikuojama asmenybe. Pradėjus kelti nesumokėto darbo užmokesčio klausimą, su juo pasidarė neįmanoma jokiu būdu susisiekti, o kontaktiniu adresu stovėję metaliniai garažai, ko gero, geriausiai bylojo apie įmonės patikimumą. „Sandrauga“ perspėja ieškančius darbo žmones vengti tokių neaiškių „Šaraškino“ kontorų, kad vėliau netektų atsidurti nepavydėtinoje padėtyje kaip Paulius ir Valerijus.

Vyrai ne tik pasijuto apgauti nesumokėjus atlyginimo, bet ir susirasti kito darbo pilnu etatu jie negalėjo, nes darbdaviui pradingus kaip į vandenį, Pauliui su Valerijum netgi nebuvo įmanoma išeiti iš darbo iš apgaviškiškos „SST Group“. Situaciją pavyko išspręsti įsikišus kvalifikuotiems „Sandraugos“ teisininkams, kurie darbuotojus atstovauja Darbo ginčų komisijos posėdžiuose – juose darbdavio savivalę patyrusiems žmonėms netgi nereikia dalyvauti patiems. Tai leidžia jiems tuo metu rūpintis savo reikalais ir būti pilnas darbo valandas naujoje darbovietėje.

Iš viso abiems plataus profilio statybininkams „Sandrauga“ padėjo prisiteisti ir iš buvusio darbdavio išieškoti 860 eurų (po 360 eurų už balandžio ir po 70 eurų už gegužės mėn.). Profsąjungos nariai Paulius ir Valerijus jau kurį laiką sėkmingai darbuojasi kitoje statybų bendrovėje. Jų neviltį ir pasimetimą, susidūrus su darbdavio savivale, pakeitė pasitikėjimas ir užtikrintumas dėl ateities, įsitikinus, jog profsąjunga yra pasirengusi bet kada teisiškai užstoti ir apginti su neteisybe susidūrusius savo narius.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *