Į viešumą lenda užslaptinti VĮ „Automagistralės“ poilsio namai Juodkrantėje

PoilsioNamaiVIAUTO2017-07-31

„Sandrauga“ gavo informacijos, kad VĮ „Automagistralei“ priklauso darbuotojų reikmėms pastatyti ir įrengti poilsio namai Juodkrantėje. Šiuo klausimu buvo parengta anketa profsąjungai priklausantiems kelininkams. Vos jai pasirodžius, VĮ „Automagistralė“ suskubo iš šešėlio ištraukti savo poilsio namus Juokrantėje – tiesa, apgyvendinimo sąlygos įvestos tokios, kad paprastas darbininkas tikrai neišsimokėtų, o poilsio namai ir toliau priiminėtų tik „aukštesnės klasės“ svečius.

Norėdama padėti pagerinti savo narių ir VĮ „Automagistralė“ darbuotojų darbo sąlygas, taip pat geriau išsiaiškinti jų poreikius, profsąjunga „Sandrauga“ pakvietė išsakyti savo nuomonę apie tai, ar darbuotojai yra poilsiavę jų reikmėms pastatytuose ir įrengtuose poilsio namuose Juodkrantėje, adresu Miško g. 2. Nariams toliau aktyviai dalyvaujant apklausoje, tampa aišku, kad apie poilsio namų egzistavimą žinojo mažuma, o pasiūlymų ten atostogauti iki pat praeitos savaitės pabaigos nebuvo sulaukę niekas.

VĮ „Automagistralė“ reagavo žaibiškai  – išsyk pasirodė raštas „DĖL POILSIO NAMŲ JUODKRANTĖJE“, kuriuo lyg ir siūloma darbuotojams įsigyti poilsinius kelialapius į pajūrį. Vis dėlto, sąlygos tokios, kad 500–700 eurų uždirbantys kelininkai, vargu, ar gali jomis pasinaudoti. Vienvietis kambarys čia kainuoja 23 eurus, o už vaiką iki 14 m. tektų pakloti 10 eurų. Tuo tarpu vieno suaugusio asmens nakvynė atsieitų 20 eurų, nepriklausomai nuo to, ar jis pats dirba VĮ „Automagistralėje“, ar yra svečias. Nesunku suskaičiuoti, jog 3 asmenų darbininko šeimai viena nakvynė neištaigingame kambaryje su tuoletu, dušu ir el. plytele atsieitų net 60 eurų.

Tiek mokėti dar galima už svečią, tačiau iš pačių darbuotojų jų reikmėms pastatytuose poilsio namuose nederėtų reikalauti daugiau nei padengti tik komunalines išlaidas, – įsitikinę VĮ „Automagistralė“ darbuotojai. Poilsio namus turi daug įmonių – jose kelialapių į poilsio namus kainos svyruoja vidutiniškai nuo 6 iki 9 eurų, priklausomai nuo asmenų skaičiaus, ir ši suma skirta padengti vien komunalinėms išlaidoms. Todėl kainos VĮ „Automagistralė“ poilsio namuose Juodkrantėje, Miško g. 2, pasirodo neadekvačios bei neatitinkančios darbininkų pajamų.

Tai, kad kelininkai jau oficialiai kviečiami atostogauti Juodkrantėje iš VĮ „Automagistralės“ pusės atrodo sveikintina. Tačiau į Miško g. 2 stovinčius poilsio namus patekti nėra taip paprasta, nes nors darbininkai ten ir neatostogauja, kambariai stovi užimti. „Sandraugos“ duomenimis iki pat Žolinių čia nėra laisvų vietų. Taigi atostogauti galimybė lyg ir yra, bet jos iš principo nėra – dar vienas pavyzdys, kaip apsukriai ši valstybės įmonė sprendžia darbuotojų reikalus.

LPS „Sandraugos“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *