Ydingi VĮ „Automagistralės“ įpročiai nesikeičia: už darbą naktį – dvigubai mažesnis atlyginimas

pinigine2017-08-15

„Sandraugos“ atstovaujami VĮ „Automagistralė“ darbuotojai profsąjungos pastangomis jau atgauna per 3 metus nesumokėtus pinigus už darbą viršvalandžiais, naktimis ir poilsio dienomis. Tačiau tokios pamokos už neatsiskaitymą su darbuotojais šiai valstybės įmonei dar negana. „Sandrauga“ gauna informacijos, kad kelininkai ir toliau tiesiog akyse absurdiškai apvaginėjami – už darbą naktį jiems mokamas dvigubai mažesnis atlyginimas nei dieną.

Susidaro įspūdis, kad nuo V. Molio laikų VĮ „Automagistralės“ buhalterės yra pamiršusios darbo kodekso 144 straipsnį, kuris apibrėžia mokėjimą darbuotojams už darbą poilsio ir švenčių dienomis bei viršvalandžiais. Jo trečiajame punkte juodu ant balto teigiama, kad: „Už darbą naktį mokamas ne mažesnis kaip pusantro darbuotojo darbo užmokesčio dydžio užmokestis“.

Tačiau VĮ „Automagistralėje“ ši darbo kodekso nuostata yra traktuojama priešingai. Darbuotojui, kurio dieninis tarifas yra 4 eurai, už darbą naktį praėjusį mėnesį priskaičiuotas vos 2,37 euro valandinį tarifą siekiantis užmokestis. O turėtų jis siekti mažiausiai 6 eurus. Tokiu atveju už 35 naktimis dirbtas valandas darbuotojas turėtų gauti bent 210 eurų, tačiau sulaukė jis vos 83 eurų.

Susidaro įspūdis, jog naujasis VĮ „Automagistralė“ direktorius yra pernelyg užsiėmęs, kad ir toliau nekartotų V. Molio laikų klaidų. Tačiau jos šiai valstybės įmonei kainuos brangiai, nes savo narius atstovaujanti profesinė sąjunga „Sandrauga“ nebelauks 3 metų – esant tokiems pažeidimams kaip šis, darbo ginčų komisijos vėl sulauks pluošto ieškinių dėl nesumokėto darbo užmokesčio, kai atsiskaitymo lapeliuose neteisingai nurodomas naktinio darbo valandų įkainis.

Be kita ko, profsąjunga gavo nusiskundimų, kad patys mokėjimo lapeliai kai kuriose meistrijose tiesiog numetami ant palangės nesistengiant juos įteikti asmeniškai. VĮ „Automagistralės“ darbuotojus raginame būtinai pasiimti atsiskaitymo lapelius. Juose pateikiama informacija gali būti pagrindas naujiems darbo ginčams, kuriuose „Sandraugos“ specialistai teisininkai vėl sėkmingai atstovautų profsąjungos narius kelininkus.

Pastebėjus daromus darbo užmokesčio pažeidimus prašome nedelsiant kreiptis į profesinę sąjungą.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *