Po demaskavimo – VĮ „Automagistralė“ pasiaiškinimo laiškas „Sandraugai“

sena ir nauja redakcijos2017-08-17

Pagal VĮ „Automagistralė“ darbuotojų skundus demaskuota, kad kelininkams galimai klaidingai buvo mokamas užmokestis už darbą naktimis. Jau trečiadienį sulaukėme atsakomojo VĮ „Automagistralė“ administracijos laiško, kuriame aiškinamasi dėl esą „senąja redakcija“ surašytų atsiskaitymo lapelių ir teigiama, kad nuo šiol skaičiavimai bus atliekami pagal „naująją redakciją“.

Antradienį pasirodė VĮ „Automagistralė“ darbuotojus atstovaujančios profsąjungos „Sandrauga“ straipsnis „Ydingi VĮ „Automagistralės“ įpročiai nesikeičia: už darbą naktį – dvigubai mažesnis atlyginimas“. Kadangi ši valstybės įmonė reaguoja tik į pastabas ir bet kokios permainos čia vyksta tik iškėlus į viešumą problemas, „Sandrauga“ perspėja savo narius kelininkus būtinai imti ir kaupti atsiskaitymo lapelius. Jie bus pagrindas, jei ir toliau stebėsime situaciją, kai nuolat kyla neaiškumai dėl darbo užmokesčio tvarkos. Tuomet profsąjunga imsis teisinių priemonių teikti naujus ieškinius Darbo ginčų komisijai.

„Esame susidūrę su neeiline situacija valstybinėje įmonėje ir gali tekti dar kartą nuskausminti savivaliaujančią VĮ „Automagistralė“, tik valdant nebe V. Moliui, o kitiems vadovams,“ – teigia profsąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis. – „Reikalausime, kad darbuotojams būtų pateikiama visa informacija, susijusi su jų darbo laiko trukme, atsiskaitymu už viršvalandinį darbą ir žmonės būtų aiškiai supažindinti su savo valandiniu įkainiu, kuris vis dar laikomas paslaptyje“.

„Senąją“ ir „naująją“ tvarkas lyginančiai VĮ „Automagistralė“ administracijai tikslingiausia būtų pasiskaityti naujojo Darbo kodekso 144 ir 148 straipsnius. Juose atitinkamai apibrėžiamas mokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis, viršvalandinį darbą, taip pat informacijos apie darbo užmokestį ir dirbtą darbą pateikimo tvarka. Su pastarąja ši valstybės įmonė elgiasi kaip tinkama, tačiau savo teises jau žinantys profsąjungos nariai kelininkai patys be baimės kelia į viešumą pritvinkusį VĮ „Automagistralė“ nesiskaitymo su darbuotojais pūlinį, o juos atstovaujanti „Sandrauga“ nedelsdama imasi veikti.

Toliau pateikiame mums atsiųsto pasiaiškinimo laiško ir pasižadėjimo nuo šiol taikyti „naująją redakciją“ turinį, o iliustracijoje pateikiame VĮ „Automagistralė“ administracijos atsiųstus atsiskaitymų lapelių pavyzdžius:

Informuojame, kad darbuotojams už naktinį darbą apskaičiuota suma atsiskaitymo lapeliuose išties yra rodoma mažesnė, tačiau ji yra įskaičiuota prie pagrindinio atlyginimo. Pridedame vieno iš darbuotojų liepos mėnesio darbo laiko apskaitos žiniaraštį, pagal kurį darbuotojas dienos metu dirbo 58 valandas, o nakties metu 30 valandų. Darbo užmokesčio žiniaraštyje jam papildomai skirtas DIK priedas 0,2. ,,Senos redakcijos“ atsiskaitymo lapeliuose, kuriuos darbuotojai gavo buvo skaičiuojama tik 0,5 karto už naktines valandas, o vienas kartas buvo įskaičiuotas į pagrindinio atlyginimo valandas. Todėl natūralu skaičiuojant naktinį valandos tarifą, jis dvigubai mažesnis už dieninį. Dabar skaičiavimas bus atliekamas ,,naujos redakcijos“ atsiskaitymo lapelio pavyzdžiu, kad akivaizdžiai matytųsi 1,5 karto apmokėjimo tarifas už darbą nakties laiku.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *