Kuršėnų autobusų parko vairuotojai savo pinigų ieškos teisme

Kursenu aparkas2017-09-02

Naujas etapas UAB „Kuršėnų autobusų parkas“ vairuotojų byloje. Šiaulių apylinkės teismą pasiekė 11-os vairuotojų ieškiniai dėl neišmokėto darbo užmokesčio. Bendra darbuotojų ieškinių suma siekia net iki 25 tūkstančių eurų. Su savo atstovaujamais vairuotojais į teismą „Sandrauga“ kreipėsi po to, kai Šiaulių Darbo ginčų komisija nusprendė, kad stovėjimų tarp maršrutų metu vairuotojai neatlieka savo darbo funkcijų, todėl jiems esą nepriklauso ir ši darbo užmokesčio dalis.

Paviršutiniškas Darbo ginčų komisijos pirmininkės sprendimas privertė vienuolika profsąjungos narių vairuotojų savo uždirbtus pinigus išsiieškoti iš „Kuršėnų autobusų parko“ teismo keliu. Šiame autobusų parke buvo įsigalėjusi praktika vairuotojams mokėti tik už faktiškai važiuotą laiką. Taigi nepaisant, kad vairuotojai priverstinai stovėjimų tarp reisų metu būdavo darbe darbdavio žinioje savo autobusuose, „Kuršėnų autobusų parkas“ jiems mokėdavo vien už važiavimą, neįskaitant neišvengiamai susidarančių prastovų tarp maršrutų.

Taip pat tapo žinoma, kad darbdavys dirbtinai ilgino pietų pertraukas, pvz., vairuotojui dirbus 13 val., jam būdavo užrašoma tik 11 val. Viskas daryta vienu tikslu: kad darbuotojams tektų mokėti kuo mažiau, o dirbtų jie kuo daugiau. Kai kuriomis savaitės dienomis vairuotojai slenkančiu grafiku yra priversti dirbti sunkiai suvokiamas 14 val. per parą nuo 5 val. ryto iki 19 val. vakaro. Tai sukelia didelį pervargimą, yra rizikuojama darbuotojų bei keleivių sveikata bei saugumu.

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininko Kęstučio Juknio žiniomis, tokia neapmokamo darbo praktika liūdnai pagarsėjusiame „Kuršėnų autobusų parke“ vykdoma ir vadovaujant naujajam direktoriui Vidmantui Šulčiui. Tenka tik stebėtis, kad UAB „Kuršėnų autobusų parko“ steigėjas Šiaulių rajono savivaldybė, jos meras Antanas Bezaras, kuriems pavaldus šis autobusų parkas, niekaip nekontroliuoja V. Šulčiaus darbuotojų atžvilgiu absurdiškos veiklos. Deja, merui paprasti Šiaulių rajono žmonės tampa svarbūs tik prieš rinkimus.

Susidariusioje situacijoje „Kuršėnų autobusų parkas“ bando įrodyti, kad vairuotojams nereikia mokėti, kai jie yra darbe ir darbdavio žinioje. Meras ir direktorius mano, jog su Kuršėnų vairuotojais galima elgtis kaip su užguitais Nepalo fabriko darbininkais. Tikėkimės, kad Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai imsis neatidėliotinų veiksmų teisingai išaiškinant be konkurso į direktoriaus kėdę atsisėdusio asmens vykdomą diskreditavimą ne tik pačiam UAB „Kuršėnų autobusų parkui“, bet ir visai Šiaulių rajono valdžiai.

LPS „Sandrauga“

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *