Skylė sienoje arba neeilinė darbdavio provokacija

vagystė2017-09-26

Į „Sandrauga“ paskambino du kovingi ir savo teises bei garbę ginti pasiryžę UAB „Kuršėnų autobusų parkas“ vairuotojai. Vadovybė jiems pranešė, kad patikrinus kasos seifą tariamai nerasti šeštadienio reise jų surinkti pinigai ir užpildyti dokumentai. Sukompromituoti mėginama ne bet ką, o patį profsąjungos padalinio pirmininką. Jam ir kitam vairuotojui prieš kurį laiką jau buvo pagrasinta „sunaikinimu“, kuris šia provokacija, matyt, ir esti vykdomas.

Kad „Kuršėnų autobusų parke“ veikiančią ir darbuotojus atstovaujančią bei ginančią profsąjungą mėginama suskaldyti nesirenkant priemonių parodė šis įvykis. Sutapimas ar ne, tačiau mistiškai iš sienoje įrengto kasos seifo išgaravusiais pinigais kaltinami du labiausiai dabartiniam „Kuršėnų AP“ direktoriui neįtinkantys profsąjungos nariai vairuotojai. Būtent jų atžvilgiu prieš savaitę netiesiogiai buvo pareikšti grasinimai „sunaikinti ir susidoroti“, o tokį pareiškimą jau sekė istorija su seifu.

Tokiai provokacijai „Kuršėnų AP“ ypač tinkamas, mat šiame regioniniame autobusų parke vairuotojų per reisus surinkti pinigai nėra niekaip užpajamuojami ar priimami kasininkės. Technologijų nepaliestame provincijos autobusų parke vairuotojai paprasčiausiuose maišeliuose surinktus pinigus tiesiog įmeta į skylę, kuri veda į kitoje sienos pusėje įtaisytą seifą. Patalpos taip pat nestebi vaizdo kameros.

Aštuoni šeštadienį dirbę vairuotojai kaip ir kasdien po darbo dienos sumetė savo pinigus į skylę seife. Tačiau atidarius seifą pranešta, kad patikrinus buvo rastos tik šešių vairuotojų pajamos. Tarp jų nebuvo teisingumu pagarsėjusio ir beatodairiškai profsąjungos narius ginančio profsąjungos pirmininko bei vieno iš vairuotojų surinktų pinigų.

Negarbingą įtarimo šešėlio kilpą siekiantys nusimesti profsąjungos nariai išsyk kreipėsi į policiją. Penktadienį pareigūnai jau lankėsi „Kuršėnų AP“ patalpose, o dabar tie patys aną šeštadienį dirbę vairuotojai visi kviečiami į apklausą Šiaulių policijos komisariate. Tačiau tuo mėginamų įklampinti ir reputaciją suteršti vairuotojų padėties apsunkinimas dar nesibaigė. „Sandrauga“ sužinojo, kad dingusių pinigų ikiteisminis tyrimas buvo perduotas Šiaulių apskr. VPK vyr. tyrėjai Sandrai Jakei. O ši pareigūnė be kita ko yra „Kuršėnų AP“ vyr. buhalterės Vitalijos Jakės vyruo sesuo.

KuršėnaiToks giminystės ryšys pagal LR viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą gali sukelti interesų konfliktą. Kitaip tariant, apvagintų vairuotojų bylą paskirta tirti pareigūnė gali būti šališka nagrinėjant medžiagą bei priimant vairuotojų ateitį nulemsiančius sprendimus. „Sandrauga“ nedelsdama kreipėsi į Šiaulių apskr. VPK komisariato viršininką prašydama minėtą pareigūnę nušalinti nuo šio ikiteisminio tyrimo ir šis prašymas buvo operatyviai patenkintas paskiriant nešališką pareigūną.

Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad Šiaulių apylinkės teisme kaip tik vyksta teisminiai procesai tarp UAB „Kuršėnų autobusų parko“ ir darbo užmokesčio dalies per tris metus neatgavusių 11 profsąjungos narių vairuotojų. Tarp jų, žinoma, yra ir du į nemalonią piniginę situaciją įvelti ir bandomi apjuodinti vairuotojai. „Sandrauga“ įtaria, jog prieš padalinio pirmininką ir kitą vairuotoją pradėtas ikiteisminis tyrimas yra nepagrįstas ir inicijuotas siekiant tokiu būdu priversti profsąjungos narius atsiimti ieškiniais keliamus reikalavimus. To „Kuršėnų AP“ direktorius, be jokios abejonės, labai norėtų, mat vien tik šių 2 iš 11 vairuotojų ieškiniai siekia beveik 6000 eurų.

Šiaulių raj. savivaldybė yra „Kuršėnų AP“ steigėja, o dabartinis šio autobusų parko direktorius V. Šulčius į vadovo pareigas buvo paskirtas be jokio konkurso. Kokiu būdu į šias atsakingas pareigas pateko žmogus, užsiimantis intrigomis, užkulisiniais žaidimais ir atvirai siekiantis sunaikinti darbuotojų interesus užtikrinančią profsąjungą? To galime klausti tik paties Šiaulių raj. vadovo. Galbūt jis gali viešai išvardinti tas svarbias asmenines savybes, būtiną išsilavinimą ir kitus veiksnius, reikalingus tampant savivaldybei priklausančios įmonės viršininku.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *