Valytojų darbo grafikas – įteisinta vergovė nuo aušros iki sutemų

Valytojų darbo grafikas2017-10-04

Kas sakė, kad Lietuvoje panaikinta baudžiava? Vergoviškomis sąlygomis tebedirba daugelis valytojų mūsų šalyje. Štai Kauno Palemono gimnazijoje besidarbuojančios moterys priverstos valyti šimtus kvadratinių metrų grindų, sienų ir laiptų už minimalų, vos 335 eurus „į rankas“ siekiantį atlyginimą, nors darbą pradeda 6 val. ryto, o baigia jį tik 20:30 val.

Dvi valandos prieš susirenkant mokiniams ir šešios valandos po pamokų iki pat vakaro, įskaitant ir pietų pertrauką – tokį darbo grafiką išvydo „Sandrauga“ Kauno Palemono gimnazijoje. Dirbdamos tokiu grafiku šios mokyklos valytojas per visą dieną nuo ansktyvo ryto iki vėlyvo vakaro praktiškai teturi vos kelias valandas, kurias gali skirti savo reikalams ir buičiai namuose. Ką jau kalbėti apie poilsį. Ir tai tik tuo atveju, jei gyveni netoliese ir gali greitai iki pietų parvykti namo.

Šia įteisinta vergovės forma tarnaujančios valytojos yra priverstos nuolat būti pasiruošusios dirbti ir net ne darbo metu galvoti ir planuoti savo laiką taip, kad vėl laiku galėtų sugrįžti į darbą nuo 14 val. Ir tik 20:30 val. baigiasi ši ilga už minimumą dirbančios valytojos darbo diena. Moterys tai vadina buvimu „ant laido“ – ir išties: valytojos dirba lyg pareigūnai, skirtumas tik tas, kad jos „į rankas“ tegauna 335 eurus, kurių irgi gali bet kada netekti, mokyklai nusprendus susimažinti etatus.

Siūlome susipažinti su iliustracijoje pateikiamu darbo vietoje nufotografuotu Kauno Palemono gimnazijos valytojų darbo grafiku ir atsakyti į klausimą – ar norėtumėte dirbti tokiomis sąlygomis, kai į namus grįžtama tik pamiegoti ir „ariama“ nuo aušros iki sutemų. Ir ši įteisinta vergovė – už atlyginimą, kuris neleidžia žmogui net normaliai pragyventi.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *