Dėl etatinio mokytojų atlyginimo – pasitarimas ŠMM

šmm2017-10-09

„Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis pirmadienį dalyvavo Lietuvos švietimo profesinių sąjungų atstovų susitikime su Švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. Lietuvos pedagogams itin aktualus susitikimas  vyko dėl mokytojų etatinio darbo apmokėjimo.

Šiuo metu darbo užmokestis mokytojams Lietuvoje skaičiuojamas už faktiškai vedamas pamokas, tačiau siekiama pedagoginiam darbui priskirti ir atlyginimą priskaičiuoti ir už visą dirbamą laiką, pvz. mokinių darbų taisymą ir pan. Kita vertus, išsakytas nuogąstavimas dėl tų mokytojų, kurie, įvedus etatinį apmokėjimą, nesugebės surinkti viso etato.

Švietimo ir mokslo ministerijoje, Kolegijų salėje vykusiame susitikime „Sandraugos“ pirmininkui kartu su kitų Lietuvos švietimo profsąjungų atstovais buvo pristatytas Vyriausybės svarstytas kolektyvinės sutarties projektas. Seimo Švietimo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša savo ruožtu apžvelgė esminius susitikimo klausimus dėl mokytojų darbo. Susitikime pabrėžta, jog bus dedamos pastangos, kad mokytojai galėtų turėti antrą specialybę ir veiktų „optimizmo“ fondas, nes kol kas jis nėra populiarus.

Dar prieš porą savaičių, nesulaukdamos pažadų ištęsėjimo, švietimo profsąjungos pagrąsino streikais, jei nebus pasirašyta Švietimo šakos kolektyvinė sutartis, įvestas etatinis apmokėjimas su 20 % didesniu atlyginimu, panaikintos pedagogų darbo algos pastoviosios dalies koeficientų „žirklės“, išmokėtos kompensacijos iš darbo išeinantiems ne mažiau kaip 30 metų dirbantiems pedagogams, kuriems iki pensijos liko ne daugiau nei 5 metai ir sumažintas mokinių skaičius klasėse.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *