Dėl problemų Kauno mokyklose – vizitas Švietimo skyriuje

Svietimo skyrius 10-102017-10-11

Antradienį „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis nuvyko į Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrių. Čia vyko profesinės sąjungos susitikimas su skyriaus vedėjo pavaduotojomis Ona Visockiene ir Asta Kerucke dėl problemiškos padėties trijose Kauno mokyklose, kur įsikūrusi profesinė sąjunga.

 „Sandrauga“ turi padalinius daugelyje Kauno miesto švietimo įstaigų, kur įstatymų numatyta tvarka veikia ir atstovauja savo narius. Pabrėžtina, kad po liepos 1 d. naujojo DK įvedimo daugelyje švietimo įstaigų dėl neadekvataus įstatymų vertinimo kilo problemų, susijusių su teisine, ekonomine ir socialine darbuotojų padėtimi.

Profesinė sąjunga jau publikavo ir išviešino valytojų išnaudojimą Kauno Palemono gimnazijoje atskleidžiantį darbo grafiką. Atskleista tikroji valytojų išnaudojimo padėtis šioje gerą vardą viešai kuriančioje mokykloje gerokai supykdė gimnazijos direktorę. „Sandraugos“ gautomis žiniomis, šiuo metu valytojos kenčia dar didesnes represijas – joms liepiama ateiti į darbą dar anksčiau, ateinant ir išeinant jos verčiamos užsižymėti žurnale. Taip pat galimai yra vykdomas spaudimas pasirašyti moterims valyti didesnius plotus.

Nors šioje gimnazijoje yra daugiau nei 6 tūkst. kvadratinių metrų valomo ploto – siekiama įstaigoje palikti vos 5 valytojas. Nesunku suskaičiuoti, kad kiekvienai iš jų tektų valyti už tokį atlyginimą nesuvokiamo dydžio plotus. Gretutinai šios problemos Švietimo skyrius informuotas ir apie Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijoje dienos šviesą pasiekusį bandymą profsąjungos narei valytojai pakeisti valomus plotus, be priežasties perkraunant daugiau darbo. Taigi švietimo įstaigos vadovei negebant tinkamai organizuoti darbo, turi būti ieškomi sprendimo būdai.

Šalia valytojų problematikos iškeltas ir mokytojų bei kitų darbuotojų pūlinys Kauno Senamiesčio progimnazijoje, kur darbuotojai profsąjungai pasiskundė savo direktorės nuolat žeminami ir užgauliojami. Dėl netinkamo darbo organizavimo šioje švietimo įstaigoje, pažeidžiamas dirbančiųjų orumas ir kenkiama ugdymo kokybei bei bendrajai atmosferai. „Sandrauga“ apie esamą padėtį gimnazijose jau informavo ir miesto merą bei tarybos narius.

Atsižvelgiant į tai, kad Švietimo skyriaus vedėjas yra „nuolat išvykęs“, informacija apie problemas mokymo įstaigose perduota pavaduotojoms O. Visockienei ir A. Keruckei. Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ paprašė įvertinti minėtų švietimo įstaigų vadovų kompetenciją organizuojant darbą ir inicijuoti mikroklimato tyrimus. Pirmininkas Kęstutis Juknis pabrėžė, kad nesprendžiant išdėstytų problemų, profesinė sąjunga pasilieka teisę organizuoti kolektyvinio poveikio priemones.

Remiantis „Sandraugos“ gautomis naujausiomis žiniomis, minėtų švietimo įstaigų vadovai jau šiandien yra iškviesti į miesto savivaldybę.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *