Tauragėje – didelio susidomėjimo sulaukęs „Sandraugos“ vizitas

20171107_1612062017-11-08

Antradienį „Sandraugos“ kolektyvas viešėjo Tauragėje. Šiame mieste ne vienoje įstaigoje įsikūrusi profsąjunga „Sandrauga“ šį kartą apsilankė UAB „Tauragės šilumos tinklai“. Susirinkime dalyvavo ne tik LPS „Sandraugos“ padalinys, tačiau ir vietinės „Tauragės šilumos tinklų“ profesinės sąjungos nariai. Jungtinis susirinkimas vieningai pritarė, kad kolektyvinės sutarties nuostatos turi galioti tik profsąjungos nariams.

Visoje Lietuvoje ne tik šakiniu, bet ir teritoriniu principu veikianti profsąjunga „Sandrauga“ buvo pakviesta vizito į Lietuvos pietvakarius. UAB „Tauragės šilumos tinklų“ patalpų salėje vykusiame jungtiniame dviejų šioje įmonėje veikiančių profsąjungų narių susirinkime „Sandrauga“ dalyviams išaiškino galiojančios kolektyvinės sutarties nuostatas. Dėl iki 2019 m. galiojančios kolektyvinės sutarties vyko diskusijos ir konsultacijos, kurias vykdė „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis ir profsąjungos teisininkė Edita.

Produktyviai vykusiame ir itin didelio susidomėjimo sulaukusiame susitikime jungtinio susirinkimo dalyviai buvo supažindinti su profesinės sąjungos „Sandrauga“ veikla ir teikiamomis teisinėmis paslaugomis bei atstovavimo galimybėmis. Taip pat aptartos pasikeitusio ir darbuotojams itin aktualaus Darbo kodekso nuostatos.

Susirinkimas UAB „Tauragės šilumos tinkluose“ patvirtino, jog paprastiems darbuotojams yra reikalingas švietimas darbo teisės ir profsąjunginio judėjimo bei teisių gynybos srityse. Visoje Lietuvoje veikiančios LR Trišalės tarybos narės „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis pasidžiaugė vaisingu susitikimu Tauragėje ir kartu pabrėžė, kad visuomeniniais pagrindais veikiantys žmonės niekaip negali prilygti etatiniams profsąjungos darbuotojams, kasdien profesionaliai besirūpinantiems narių gerove ir teisine apsauga.

„Nenorime diskredituoti visuomeniniais pagrindais veikiančių profsąjungų atstovų, tačiau jų atstovavimas, lyginant su etatinių profesinių sąjungų darbuotojų vykdomu atstovavimu bei teisinėmis žiniomis, nėra lygiavertis. Norint naudotis pilnavertiškomis profsąjungos nario teisėmis ir galimybėmis, verta apsvarstyti prisijungimą prie stipriausių profsąjungų. Viena iš jų yra visoje respublikoje savo narius kasdien ginanti ir kvalifikuotai atstovaujanti „Sandrauga“, – situaciją pakomentavo pirmininkas Kęstutis Juknis.

Susitikimą UAB „Tauragės šilumos tinklai“ vainikavo vieningas jungtinio susirinkimo dalyvių pritarimas tam, kad kolektyvinė sutartis turi galioti tik profsąjungos nariams, kurie ir galėtų naudotis jos teikiamomis privilegijomis darbuotojams.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *