Represijos prieš profesines sąjungas Baltarusijoje tęsiasi

Baltarusija2017-11-19

Dar rugpjūčio mėnesį rašėme apie prasidėjusias represijas prieš profesines sąjungas kaimyninėje Baltarusijoje, kur Finansinių tyrimų departamento pareigūnai konfiskavo ne tik profesinių sąjungų dokumentus ir įrangą, bet ir sulaikė jų pirmininkus bei personalo darbuotojus tardymui. Represijos nesiliauja ir toliau.

Jau nuo rugpjūčio 2 d. Baltarusijos valdžios sulaikyti ir tardomi Radioelektronikos  Nepriklausomos Profesinės sąjungos (REP) pirmininkas ir pramonės vykdomojo komiteto narys Gennady Fedynch bei Ihar Komlik, kuris yra vyriausiasis REP buhalteris bei šios organizacijos Minske lyderis. Taip pat, tardymui  suimti ir kiti profesinės sąjungos atstovai.

Primename, jog kai kurios režimui neparankios profesinės sąjungos buvo apkaltintos tuo, jog yra sulaukusios solidarumo paramos iš užsienio. Neva ją profsąjungų pirmininkai panaudojo kaip asmenines lėšas ir nesumokėjo už paramą valstybei mokesčių. Bylinėjimosi procesas nesibaigia, abu lyderiai yra ir toliau tardomi jiems „pripaišius“ vengimą mokėti mokesčius. Jiems gresia 3–5 metai laisvės atėmimo.

Represijas viešinanti pusė pabrėžia, jog gauta solidarumo parama negali būti traktuojama kaip privatus ar asmeninis finansavimas, o kaltinimai dėl nesumokėtų mokesčių yra primetami profsąjungų lyderiams. Deja, Ihar Komlik nuo rugpjūčio dienos net nebuvo išleistas laisvėn. Šie kaltinimai yra absurdiški ir nepagrįsti, o valdžios tikslas – tai kerštas už aktyvų profsąjungų dalyvavimą ginant piliečių socialinius ir ekonominius interesus Baltarusijoje.

Žmonės siekia kuo greičiau baigti šį kriminalinį atspalvį įgaunantį profsąjungų ir jų lyderių persekiojimą. Be to, bandoma pasiekti, kad Ihar Komlik tučtuojau būtų paleistas iš įkalinimo įstaigos.

Parengta pagal labourstartcampaigns.net

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *