Gelbėjimo ratą Tauragės medikams meta „Sandrauga“

StraipsnisKurjeris2017-11-30

Laikraštis „Tauragės kurjeris“ dėmesį sutelkė į pastaruoju metu viešojoje erdvėje pradėtą kelti medikų problematiką. „Kol visos Lietuvos medikai kalba apie darbo sąlygų gerinimą, algų kėlimą, mes nuogąstaujame, kad mūsų darbo sąlygos dar pablogės, o atlyginimai ne tik kad nekils, bet ir dar sumažės“ – teigia VŠĮ „Tauragė ligoninė“ medikai, vieningai pasirinkę stoti į LPS „Sandrauga“, kuri šioje finansinio nepritekliaus ir skolų pastaruoju metu kamuojamoje ligoninėje įsteigė savo padalinį, taip dar labiau išplėsdama profsąjungos tinklą Tauragėje.

Gelbėjimo plano teigia neišgirdę

„Tauragės kurjeriui“ pavyko pasikalbėti su keletu Tauragėje gerai žinomų ligoninės medikų, tačiau jie nepageidauja viešinti savo pavardžių. Tai, ką jie pasakoja apie Tauragės ligoninę, panašu į chaosą. – Mano žiniomis, naujasis ligoninės direktorius planuoja pertvarkas, tačiau kokias, darbuotojams neatskleidžiama. Kiek teko girdėti, kai kuriems naikinami priedai už vadinamąjį pasyvųjį budėjimą, kai medikas budi namuose ir bet kuriuo metu ekstremaliu atveju iškviečiamas į ligoninę, pavyzdžiui, prireikus skubios operacijos. Sklinda kalbos, kad gali būti sujungti kai kurie skyriai, kad darbuotojai gali netekti darbo, lyg planuojami pakeitimai ir pačioje administracijoje, girdėjome, kad dirba nauja buhalterė iš Šilutės, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo vienas ligoninės medikų.

Gydytojai informavo, kad naujasis direktorius buvo sušaukęs visų darbuotojų susirinkimą, demonstravo skaidres, informavo, kad ligoninė turi didelių skolų, esą didžiausią lėšų dalį „suvalgo“ jų atlyginimai. – Tačiau mes neišgirdome nieko, ką direktorius ketina daryti, kokių veiksmų imtis, kad ligoninė iš skolų išbristų. Ketinome net užsiregistruoti į priėmimą pas merą, tačiau pasitarę nusprendėme, kad jis vargu ar padės. Gal geriau kreiptis į žiniasklaidą, – kalbėjo ligoninės gydytojas. Medikai atskleidė, kad praėjusią savaitę negalėjo apie juos neraminančias problemas pasikalbėti su direktoriumi, jis esą buvo išvykęs į kažkokius mokymus, jo pavaduotojas taip pat atostogavo. – Kai visos Lietuvos medikai kalba apie darbo sąlygų gerinimą, algų kėlimą, mes nuogąstaujame, kad mūsų darbo sąlygos dar pablogės, o atlyginimai ne tik kad nekils, bet ir dar sumažės, – nuogąstavimus išsakė medikai. Jie pranešė, kad ligoninės personalas derasi dėl profesinės sąjungos įkūrimo.

Užsimenama apie reorganizaciją

Jau kitą dieną „Tauragės kurjerio“ redakcija sulaukė pranešimo iš Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“. Jos atstovas informavo, kad lapkričio 24-ąją Tauragės ligoninėje įsteigtas „Sandraugos“ padalinys, jos nariais ligoninės personalas nusprendė tapti vieningai – teigiama pranešime spaudai. Tauragės ligoninėje šiuo metu dirba apie 500 darbuotojų. Lietuvos profesinių sąjungų federacija „Sandrauga“ Tauragėje turi įsteigusi dar du padalinius, veikiančius savivaldybės kontroliuojamuose Tauragės šilumos tinkluose ir Tauragės rajono savivaldybės administracijoje. Šiose įstaigose profsąjungos padaliniai įsteigti taip pat pasikeitus vadovams.

Pasak „Sandraugos“ pirmininko Kęstučio Juknio, Tauragės ligoninės medikai nusprendė veikti nebe žodžiais, o realiais darbais. – Profesinių sąjungų federacija užtikrina savo nariams visavertę teisių gynybą ir atstovavimą. Ryžtingas Tauragės medikų žingsnis jungiantis prie „Sandraugos“ šiuo metu jiems gali būti labai svarbus – mat vis garsiau pasigirsta kalbų, kad netikėtai skolose grimzti pradėjusi Tauragės ligoninė galimai bus reorganizuota. Tokiu atveju narystė profesinėje sąjungoje taps nepamainomu dalyku, išvengiant atleidimų ir neatsiskaitymų su darbuotojais, – „Tauragės kurjeriui“ sakė K.Juknis. Narystė profesinėje sąjungoje „Sandrauga“ yra „nematoma“, todėl kas tapo jos nariais, darbdaviui neatskleidžiama. „Sandrauga“ yra pasiryžusi artimiausiu metu pradėti dialogą su Tauragės ligoninės administracija – siekiama pasirašyti kolektyvinę sutartį.

Kurjeris2Laukia teismo verdikto

Paklausta, ar su Tauragės ligoninės vadovu aptarė būsimus veiksmus, ar girdėjo apie galimą šios medicinos įstaigos reorganizaciją, ligoninės stebėtojų tarybos narė, vicemerė Virginija Eičienė patvirtino, kad lapkričio pradžioje buvo sušauktas ligoninės stebėtojų tarybos susirinkimas, bet apie reorganizaciją nekalbėta. Apie kokias nors pertvarkas ar darbuotojų atlyginimų mažinimą, priedų naikinimą ji teigė nieko nežinanti. Ligoninės vadovas Liutauras Indriuška patikino, kad penktadienį gavo „Sandraugos“ raštą, kad Tauragės ligoninėje įsteigtas šios organizacijos padalinys. Jo teigimu, rašte nenurodyta, kiek įstaigos darbuotojų ši organizacija atstovauja. Ligoninės administracija teigia esanti pasirengusi susitikti ir bendrauti su profesine organizacija ir jos atstovais.

L.Indriuškos tikinimu, Tauragės ligoninė šiuo metu nėra reorganizuojama, esą taip pat neturima duomenų, kad ateityje būtų vykdoma šios įstaigos reorganizacija. Pasak direktoriaus, siekiant mažinti valdymo išlaidas, šiek tiek koreguojama įstaigos struktūra, atsisakoma dviejų pavaduotojų. Paklaustas, ar tikrai darbuotojams mažinami atlyginimai ir naikinami priedai, ligoninės vadovas atsakė: „Vienas iš esamų siekių – medicininio personalo darbo užmokesčio didinimas pagal egzistuojančias finansines galimybes.

Darbo apmokėjimo klausimai nuolat ir nenutrūkstamai sprendžiami įstaigoje, taigi priedai atskiriems darbuotojams priklausomai nuo faktinių aplinkybių yra tiek skiriami, tiek naikinami. Jei kalbėtume apie priedų prie darbo užmokesčio naikinimą visiems darbuotojams – tokie veiksmai įstaigoje nėra atliekami“. L.Indriuška ketino palikti ligoninės direktoriaus pareigas ir siekė Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovo posto – ketino dalyvauti šios savivaldybės skelbtame viešajame konkurse. Tačiau, kaip informavo Šilutės savivaldybės administracija, į konkursą, vykusį lapkričio 23-iąją, L.Indriuška neatvyko.

Savivaldybė išsirinko poliklinikos vadovę, tačiau kas ji, neatskleidžiama. L.Indriuška, beje, kaip ir Šilutės savivaldybė, laukia Aukščiausiojo Teismo verdikto. Šis teismas lapkričio 22 dieną išnagrinėjo bylą dėl L.Indriuškos atleidimo iš Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pareigų. Šilutės rajono apylinkės teismas buvo konstatavęs, kad L.Indriuška 2016-aisiais poliklinikos vadovo pareigų neteko teisėtai, Klaipėdos apygardos teismas šį sprendimą panaikino. Paskutinis žodis – Aukščiausiojo Teismo rankose, nutartis bus skelbiama gruodžio 21-ąją.

„Tauragės kurjerio“ ir LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *