Atomazga dėl Respublikinės Kauno ligoninės darbuotojų ateities – atleidimai atšaukiami

Respublikinė 12-062017-12-06

VšĮ Respublikinės Kauno ligoninės padaliniuose nuo 2018 m. pr. darbuotojų laukusios permainos – stabdomos. Tuberkuliozės ir psichiatrijos bei Vaikų tuberkuliozės skyrių darbuotojai nebebus atleidžiami, taip pat jiems nebereikės persikelti dirbti į kitus ligoninės sektorius ir filialus. Tai šiandien vykusiame susitikime „Sandraugos“ pirmininkui Kęstučiui Jukniui užtikrino ligoninės vadovas doc. dr. Linas Vitkus.

Išskirtinai su svarią Psichiatrijos klinikos Marių sektoriaus darbuotojų dalį vienijančia profesine sąjunga „Sandrauga“ vykęs susitikimas leis lengviau atsikvėpti su laukusiais atleidimais dar nesusitaikiusiems minėtų Respublikinės Kauno ligoninės padalinių dirbantiesiems. Atleidimai nebepalies ir leis toliau savo pareigas įprastose vietose eiti darbuotojus, tarp kurių gydytojai, slaugytojai, pagalbinis medicinos ir ūkio personalas. Šiems darbuotojams nebereikės ieškotis kitų darbo vietų arba persikelti į skirtingus ligoninės sektorius.

Darbuotojai savo darbo vietose bus paliekami dirbti tomis pačiomis šiuo metu galiojančiomis darbo sutarties sąlygomis ir tvarka, o kai kuriems jau įteikti įspėjimai dėl darbo sutarties nutraukimo bus pripažinti negaliojančiais. Su tokia pertvarkos grasintų paliesti darbuotojų tolesnio darbo liekant savo pareigose tvarka supažindintas Kęstutis Juknis ligoninės vadovybės paprašė užtikrinti, kad ir tiems darbuotojams, kurie dėl asmeninių priežasčių vis dėlto jau apsisprendę palikti šią gydymo įstaigą, būtų sudarytos tinkamos finansinės išėjimo iš esamo darbo sąlygos.

Medikus ir gydymo įstaigų darbuotojus visoje Lietuvoje šakiniu ir teritoriniu principu atstovaujanti ir neseniai strateginėje VšĮ Tauragės ligoninėje savo padalinį įkūrusi profsąjunga „Sandrauga“ džiaugiasi tokiu įvykių posūkiu sprendžiant darbuotojų ateities klausimą Respublikinėje Kauno ligoninėje. Reikšmingos permainos šioje svarbioje ir ne vieną filialą turinčioje gydymo įstaigoje 2018-aisiais metais, iki kol bus įrengta reikalinga infrastruktūra, tinkama paslaugoms teikti, personalo nepalies.

VšĮ Respublikinės Kauno ligoninės aukščiausios vadovybės vykdomas konstruktyvus dialogas su „Sandrauga“ gali būti pavyzdys kitoms gydymo įstaigoms. Abipusė pagarba ir pasitikėjimas leidžia abiems pusėms pasiekti svarbiausius susitikimų tikslus – garantuoti dirbančiųjų gerovę bei užtikrintą ateitį. Šio dialogo šviesoje bendru sutarimu numatyta galiojančią kolektyvinę sutartį kitais metais pratęsti bent iki 2019-ųjų pradžios.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *