„Sandrauga“ konsultavo slaugytojas darbo grafikų pokyčių krečiamoje K. Griniaus slaugos ligoninėje

Griniaus 12-062017-12-09

Visą Lietuvą apėmęs medikų sąjūdis išjudino bei teisybės ieškoti pastūmėjo ir Panemunėje įsikūrusios K. Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės slaugos darbuotojų personalą. Šioje ligoninėje slaugos būtinus žmones prižiūrinčioms moterims direktorė pranešė apie nuo kitų metų galimus įvesti grafikų pokyčius, kurie aukštyn kojomis grasina apversti visą įprastą slaugytojų darbo ritmą. Už tai ne tik nenumatoma jokio papildomo atlygio, tačiau jis dar ir apkarpomas.

„Norim dirbti, bet – neleidžia“, – į K. Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę atvykusiai „Sandraugai“ skundėsi slaugytojos ir jų padėjėjos. Moterims buvo pranešta, kad dirbdamos kaip dirbo iki šiol, tai yra 24 val. arba 17 val. pamainomis, jos esą pažeidžia įstatymus, todėl tokį darbo grafiką būtina nedelsiant keisti. Slaugos reikalingų pacientų gerove kasdien besirūpinančioms moterims buvo suformuoti nauji pavyzdiniai grafikai, atspindintys planuojamą įvesti 12 val. pamainos tvarką.

Keičiami darbo grafikai slaugytojas ir jų padėjėjas priverstų keisti visą per daugelį metų jau įprastą dienos ritmą bei kitaip perskirstyti laiką, kad galėtų susiplanuoti nepageidaujamus šeimyninio gyvenimo ir buities pokyčius. Be viso to, į darbą ir atgal tektų važinėti dažniau, todėl dvigubai išaugtų kelionės išlaidos. Į visa tai vaizdingose Panemunės vietose įsikūrusios slaugos ligoninės vadovybė, rodos, visai nelinkusi atsižvelgti.

Tačiau jau tikrų tikriausią šoką moterims sukėlė kita žinia. Lyg perkūnas iš giedro dangaus jas pasitiko naujiena, kad įstatymai esą pažeidžiami ir kitoje darbo planavimo vietoje – dėl darbo krūvių. Slaugytojos ir jų padėjėjos buvo pareikšta, kad darbo krūvius būtina perskirstyti, nes vienas darbuotojas toje pačioje įstaigoje negalįs dirbti daugiau nei vienu etatu, o dalis slaugių šioje kaip ir kitose slaugos ligoninėse turi po 1,25 etato. Papildomas ketvirtis etato atlyginimo eilutėje atsispindi apie 100 eurų suma, todėl tai būtų dar vienas nemenkas smūgis dirbti ir užsidirbti norinčioms darbuotojoms.

Su tais pačiais įkainiais verčiamos slenkančiu darbo grafiku dirbti slaugytojos turės slaugos reikalaujančius pacientus prižiūrėti po 2 paeiliui einančias dienas ir 1 naktį, tačiau neviršijant 12 val. pamainos režimo. Taip pat joms į 12 val. pamainą įtraukta 1 val. pietų pertrauka, savo neadekvačiu ilgiu irgi piktinanti moteris. „Pas mus čia kaip stebuklų šalyje“, – replikavo viena visai neseniai pasikeitusia šios gydymo įstaigos vadove nusivylusi moteris, visas viltis dedanti į K. Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje veikiančią profsąjungą „Sandrauga“, kuri vienintelė rūpinasi, gina bei atstovauja darbuotojų interesus.

„Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis nuramino slaugytojas ir pabrėžė bei priminė, jog neužtenka darbuotojų supažindinti su darbo sąlygų pokyčiais žodžiu, tačiau darbo teisėje galioja tik rašto forma. Todėl apie bet kokius planuojamus darbo sąlygų, grafikų ar darbo krūvio pokyčius darbuotojai informaciją turi gauti raštu, o jau tuomet gali būti sprendžiama, kokių veiksmų imtis ginant galimai pažeistus darbuotojų interesus.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *