Istorinis žingsnis: „Sandrauga“ priimta į Europos profesinių sąjungų konfederaciją CESI

CESI2017-12-26

Prieš didžiąsias metų šventes „Sandraugą“ pasiekė  džiugi ir laukta žinia tiesiai iš Briuselio. Europos profesinių sąjungų konfederacijos CESI generalinis sekretorius Klausas Heegeris oficialiu laišku informavo, kad „Sandrauga“ nuo šiol – pilnateisė vienos iš stipriausių Europos profesinių sąjungų konfederacijos CESI narė.

Metiniame ataskaitiniame CESI posėdyje vienu iš klausimų buvo svarstytas „Sandraugos“ pateiktas prašymas priimti į Europos profesinių sąjungų konfederaciją. Susipažinusi su „Sandraugos“ įstatais ir įvertinusi visą pateiktą medžiagą apie „Sandraugos“ vykdomą sėkmingą savo narių atstovavimo ir teisinės gynybos praktiką, CESI taryba vienbalsiai priėmė teigiamą sprendimą priimdama „Sandraugą“ tarp Europos profesinių sąjungų partnerių gretų.

Įstojimo į CESI procedūra anaiptol nebuvo paprasta. „Sandraugai“ teko gerokai pasistengti ir įrodyti savo vertę europiniame kontekste. „Sandraugos“ pirmininko Kęstučio Juknio keletą mėnesių vykdytas nenutrūkstantis susirašinėjimas, detalios informacijos teikimas apie profsąjungos veiklą ir glaudus bendradarbiavimas su aukščiausiais CESI vadovais atnešė vaisių.

CESI generalinis sekretorius Klausas Heegeris pranešė, kad metiniame ataskaitiniame susirinkime posėdžiavusi CESI taryba patenkino „Sandraugos“ prašymą priimti į jų organizaciją ir padėkojo už vienos svarbiausių Lietuvos profsąjungų pademonstruotą pasitikėjimą ginti dirbančiųjų teises ir interesus europiniu lygmeniu CESI gretose. Pristatydamas „Sandraugos“ kolektyvui džiugią žinią apie įstojimą į CESI, pirmininkas K. Juknis akcentavo, kad kaip pilnateisė CESI narė, „Sandrauga“ galės dalyvauti visoje plačioje Europos profesinių sąjungų konfederacijos veikloje.

Jau du dešimtmečius gyvuojančios „Sandraugos“ atstovai bus kviečiami į CESI tarybos posėdžius, komitetus ir draugijas, taip pat turės galimybę dalyvauti Europos Akademijos veikloje. K. Juknis pabrėžė šio istorinio žingsnio ir „Sandraugos“ įsijungimo į Europinį profsąjungų dialogą svarbą. Sulig priėmimu į CESI gretas „Sandraugai“ atsiveria dar platesnės savo narių dirbančiųjų ir organizacijų gynimo bei teisinio atstovavimo galimybės.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *