„Sandrauga“ kviečia dalyvauti medikų mitinge!

Medikai protestas2017-12-31

Tolstant susitarimo vilčiai tarp gydytojų reikalavimų ir valdžios, Lietuvos medikų sąjūdis jau sausio 4 d. Vilniuje organizuoja „Paskutinių medikų žygį į oro uostą“. Jame planuoja dalyvauti ir gausų medikų būrį visos Lietuvos gydymo įstaigose vienijanti „Sandrauga“. Norinčius ir galinčius dalyvauti mitinge kartu su profesinės sąjungos kolektyvu prašome iki antradienio pranešti „Sandraugai“.

Mitingu žadama atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į gydytojų, slaugytojų, rezidentų, kinezinerapeutų, ergoterapeutų ir kitų sveikatos priežiūros darbuotojų masinę emigraciją. Mitinge kviečiami dalyvauti ne tik medikai, bet ir mokytojai, akademinė visuomenė – visa šviesuomenė, kuriai rūpi Lietuvos ateitis Lietuvoje, o ne užsienyje.

„Paskutinių medikų žygis“ – tai ne eilinis mitingas, tačiau atsakingai organizuotas, metaforinis ir simbolinis medicinos sektoriaus darbuotojų parodymas valdžiai, kad nepakankamas finansavimas sukelia protų nutekėjimą ir žlugdo visuomenę. Mitingu iškeliama opi ir nepriklausomai nuo valdžios kaitos Lietuvoje išliekanti problema – kad kasdien Lietuvos gyventojų sveikata besirūpinantys tėvus, vaikus, senelius gydantys medikai yra reikalingi palaikymo.

Valdžiai nesiėmus kardinalių sveikatos priežiūros sistemos reformų, kurios būtų vykdomos realiai, o ne pažadais, Lietuvos medikų laukia vienos krypties kelionė į oro uostus ir išvykimas iš Lietuvos. Savo vietas jie užleis įsivežtinei pigesnei darbo jėgai. Tokią tendenciją jau matome statybų, tolimojo susiekimo ir kituose sektoriuose.

Patvirtintas mitingo „Paskutinių medikų žygis“ planas:

  1. 10:00–11:30 val. renkamės Katedros aikštėje. Suneštiniai šventiniai gydytojo rezidento pietūs; pirmosios pagalbos mokymai, jaunųjų gydytojų konsultacijos dėl cukrinio diabeto, hipertenzijos, kitų dažnai pasitaikančių būklių.
  2. 11:30 val. eisena nuo Katedros Vinco Kudirkos aikštės link;
  3. 11.45–12.45 val. pasisakymai Vinco Kudirkos aikštėje;
  4. 12.45–13.30 val. rezidentų palikimas šaliai prie V. Kudirkos kojų, simbolinė kelionė į oro uostą, kur žadamas išskirtinis performansas.

Su savimi dalyviams mitinge patariama turėti arbatos termosėlį ir duonos sau bei draugui. Na, o medikai į renginį atvyks su lagaminais (ant jo stetofonendoskopas, raudonas kryžius baltame fone, šalių vėliavos), nešini tvarsliava ir pleistrais, todėl pažiūrėti į ką tikrai bus. Mitingo dalyviai vieni kitus pažins iš baltų raiščių su raudonu kryžiumi – Lietuvoje naikinamos medicinos simbolio. Renginio metu bus dainuojamos V. Kernagio, A. Giniočio, lietuvių liaudies bei šimtmečio daina išrinkta „Lietuva brangi“.

Lietuvos medikų sąjūdžio idėjoms pritarianti, nuolatinį ryšį palaikanti ir dėl savo narių sveikatos priežiūros darbuotojų pasiryžusi kovoti „Sandrauga“ kviečia vienytis sausio 4-ios mitingui ir „Paskutinių medikų žygį į oro uostą“ atlikti kartu! Vykti į mitingą kviečiami ne tik plataus „Sandraugos“ padalinių medicinos sektoriaus darbuotojų kolektyvai, bet ir visi teisingiems medikų reikalavimams pritariantys ir savo solidarumą su dirbančiųjų judėjimais norintys išreikšti žmonės. Juos prašome kreiptis į „Sandraugą“, kuri galės rūpintis transporto į Vilnių užtikrinimu. Dėl dalyvavimo mitinge rašykite iki antradienio imtinai el. p. info@sandrauga.lt bei darbo metu skambinkite tel.: 8 37 206597 ir 8 655 85311.

LPS „Sandraugos“ ir Lietuvos medikų sąjūdžio inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *