Rytoj kartu į oro uostą išlydėsime paskutiniuosius Lietuvos medikus

Paskutinių medikų žygis į oro uostą2018-01-03

Protų nutekėjimas ir šviesuomenės žlugdymas liko neįveikta Lietuvos valdžios problema, atsparia valdžių kaitai. Suvokdami savo atsakomybę už Lietuvos ateitį ir jos demografines problemas, Lietuvos medikų sąjūdis ir „Sandrauga“ kviečia prisijungti prie rytoj Vilniuje vyksiančio medikų mitingo. Juo paskutinieji Lietuvos gydytojai bus simboliškai išlydėti į oro uostą emigracijai.

Pacientams turi būti teikiamos kokybiškos paslaugos už prieinamą kainą. Dėl šios priežasties būtina mūsų šalyje išlaikyti dirbančius medikus ir personalą, rūpintis gydytojų rezidentų ateitimi bei perspektyvomis. „O tam reikia reformuoti visą sveikatos apsaugos sistemą“, – įsitikinusi Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Rezidentų tarybos pirmininkė ir viena iš mitingo organizatorių Urtė Builytė.

Ji kartu su Lietuvos medikų sąjūdžiu pasiruošę ne tik žodžiais, bet ir teisėto pasipriešinimo veiksmais rytoj Katedros ir V. Kudirkos aikštėse mitingu parodyti valdžiai, kad medikai daugiau nesitaikstys su jų profesijos menkinimu ir verčiau rinksis emigraciją. Renginio „vinimi“ numatomas Lietuvoje nedažnai mitingų metu vykstantis performansas. Jis bus surengtas Vilniaus oro uoste, kur vyks metaforiškos paskutiniųjų lietuvių medikų likučių išlydėtuvės į užsienį.

Solidarizuotis su Lietuvos medikų sąjūdžio rengiamais teisingais veiksmais ragina ir daugelį medikų įvairiose Lietuvoje veikiančiose gydymo įstaigose vienijanti „Sandrauga“. Lietuvos profesinė sąjunga ragina prisijungti prie rytojaus mitingo ir ginti mūsų valstybės šviesuomenės ateitį kartu! Mitingo „Paskutinių medikų žygis į oro uostą“ tikslai yra šie:

  1. Raginti LR Seimo narius ir Vyriausybę nedelsiant sugrįžti prie gydytojams rezidentams aktualių klausimų: a) Garantuoti šiuolaikinius standartus ir gerąją patirtį atitinkantį gydytojų specialistų ir šeimos gydytojų rengimą; b) Užtikrinti socialines garantijas, leidžiančias oriai gyventi ir kurti šeimą Lietuvoje gydytojams rezidentams; c) Mokėti teisingą atlyginimą už sudėtingą, atsakingą ir rizikingą darbą, nepriklausomai nuo studijų finansavimo sąlygų;
  2. Reikalaujame SAM ir Vyriausybę parengti veiksmų planą ir pateikti atitinkamus įstatymų ir sveikatos apsaugos ministro įsakymų pakeitimų projektus, kurie sudarytų sąlygas realioms sveikatos apsaugos sistemos reformoms iki 2018 m. pavasario Seimo sesijos pradžios.

„Sandrauga“ su savo nariais sveikatos priežiūros sektoriaus darbuotojais atsakingai ruošiasi mitingui ir kviečia solidariai burtis gausiam medikų palaikymui Vilniuje. „Sandraugos“ pirmininko Kęstučio Juknio teigimu, tą daryti verta ir kitų profesijų dirbantiesiems, mat sėkmingai įvykdytas ir visuomenės bei žiniasklaidos dėmesį atkreipęs medikų mitingas gali tapti teigiama paskata organizuojant kitų probleminių ir su nesolidžiais atlyginimais susiduriančių sektorių darbuotojų protesto akcijas.

Lietuvos medikų sąjūdžio ir LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *