Plinta žinia apie „Sandraugos“ įstojimą į CESI

CESI2018-01-10

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ įstojimas į Europos profesinių sąjungų konfederaciją neliko nepastebėtas viešojoje erdvėje. Žinia apie tai, kad „Sandrauga“ nuo 2018 metų – pilnateisė įtakingos Europos dirbančiųjų organizacijų teisių gynėjos narė buvo įvertinta ir profesinės sąjungos narių dirbančiųjų. Jie didžiuojasi šiuo istoriniu pasiekimu ir jaučia, kad žengtas didžiulis „Sandraugos“, kaip vienos iš svarbiausių Lietuvos Nacionalinių profsąjungų, žingsnis tarptautinėje erdvėje.

Su Briuselyje įsikūrusios Europos profesinių sąjungų konfederacijos CESI (angl. European Confederation of Independent Trade Unions) generaliniu sekretoriumi Klausu Heegeriu betarpiškas bendravimas vyksta jau nuo rudens. „Sandrauga“ ne tik glaudžiai bendradarbiavo teikdama visą reikalingą informaciją dėl sudėtingos įstojimo į CESI procedūros, tačiau ir buvo pakviesta dalyvauti kasmetiniame prieš Kalėdas vykusiame CESI tarybos posėdyje. Dėl užimtumo bylose pirmininkas Kęstutis Juknis kartu su visu „Sandraugos“ kolektyvu Europos profesinių sąjungų konfederacijos tarybos posėdyje dalyvavo per Skype video konferenciją.

Sklandžiai vykusios video konferfencijos metu „Sandrauga“, kaip pilnateisė organizacijos narė, išklausė CESI Prezidento Romaino Wolffo, gen. sekretoriaus K. Heegerio ir svarbių prezidiumo narių aktualius pranešimus. Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ dalyvavo sprendžiant tokius svarbius klausimus kaip Europos socialinio dialogo aktyvinimo modelio svarstymas, CESI kongreso veiksmingumo skatinimas, CESI Europos akademijos ir jaunimo organizacijos veikla. Be viso to atskiru darbotvarkės klausimu aptartas šiandieninių profesinių sąjungų įvaizdis ir jo formavimo galimybės postmodernistiniame XXI a. Kaip dar labiau sustiprinti profesines sąjungas? – klausimas, keltas Briuselyje, bet ypač aktualus ir Lietuvoje.

Nenutrūkstantis dialogas tarp „Sandraugos“ pirmininko K. Juknio ir aukščiausios CESI vadovybės kristalizavosi į dalykinį Europos profesinių sąjungų judėjimo aptarimą ir socialinio dialogo perspektyvas. Duodamas interviu Info TV laidai „Info Diena“ Medikų mitingo Vilniuje metu, „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis pabrėžė, jog lyginant su ilgametes profsąjungines tradicijas turinčiomis Vakarų šalimis, Lietuvoje nėra jokio socialinio dialogo, tačiau tik jo improvizacija ir imitacija.

Dialogas su valdžia mūsų šalyje įmanomas tik ėmusis neišvengiamu tampančio visuotinio streiko idėjos. Video siužete pirmininkas K. Juknis išdavė, jog nenutrūkstančio bendravimo su svarią Europos profesinių sąjungų atstovavimo patirtį turinčių CESI vadovų metu tapo aišku, jog Lietuvai būtinas Nacionalinis streikas, kaip tai daro visos Europos šalys. Tik einant tokiu keliu Lietuvai įmanoma atkurti socialinį teisingumą ir priversti valdžios atstovus atsigręžti ne tik į atskirų darbuotojų sferų problemas, tačiau kompleksiškai spręsti vis aštrėjančią visų Lietuvos dirbančiųjų problematiką.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *