Prienų ugniagesių vadovas pažadėjo pasitaisyti

Prienų ugniagesiai2018-01-11

Įvairių specialybių dirbančiuosius visoje Lietuvoje jungianti ir jų interesus ginanti Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ apsilankė Prienų rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje. Nors Nacionaliniu mastu veikianti „Sandrauga“ čia jau jungia daugiau nei pusę ugniagesių, po profsąjungos vizito tikimasi šį skaičių dar labiau išplėsti. Susitikime su „Sandrauga“ dalyvavęs Prienų ugniagesių vadovas pažadėjo dėti visas pastangas dėl profsąjunginio kolektyvo vienijimo ir atisižvelgti į susirinkimo metu išdėstytas problemas.

„Sandraugos“ organizuoto susitikimo su profsąjungos nariais metu jie laisvai galėjo išsakyti savo skaudulius ir pastabas. Kaip ir daugelyje organizacijų, tai pirmiausia yra nepakankamo darbo užmokesčio klausimas. Taip pat gaisrininkai minėjo neatnaujinamą technikos bazę bei papasakojo apie padėtį, kai į iškvietimus turėdavę vykti po vieną. Profesinės sąjungos narys komandos gelbėtojas pasakojo, kad vykimas į gaisro iškvietimą po vieną yra problemiškas dėl daugelio priežasčių – gelbėtojas ne tik pats turi atlikti visus paruošiamuosius darbus ir vairuoti, tačiau ir nesant navigacijos sistemos tik per raciją orientuotis randant adresą rajone. Visa tai užtrunka, o vėliau klausiama: „kur taip ilgai buvai?“.

Gaisrininkus atstovaujančiam profsąjungos pirmininkui Kęstučiui Jukniui iškėlus šią problemą, Prienų rajono ugniagesių vadovas J. Radzevičius užtikrino, kad situacija yra taisoma ir važiuoti po 1 daugiau nebereikės, taip pat jau įdiegta navigacijos sistema leis greičiau ir operatyviau pasiekti gaisro vietą ir imtis neatidėliotinų ugniagesio darbų. Prienų rajono žmones nuo gaisrų kasdien saugantys ir gelbstintys vyrai buvo susirūpinę niekaip nekylančiais atlyginimais. Ugniagesių algos jau ir taip Lietuvoje gerokai atsilieka nuo kitų pareigūnų algų.

KonsultacijosTuo tarpu Prienų ugniagesiai, kylant kainoms, apskritai vos suduria galą su galu. Prienų ugniagesių padalinio pirmininkas atskleidė į rankas gaunantis vos 390 eurų atlygį už savo pavojingą ir itin svarbų darbą. Tik dirbęs Kalėdų dieną, jis gavo kiek daugiau nei 400 eurų algą, o viršvalandžių apmokėjimas ir po darbo pradirbtų valandų pradingimas buvo dar viena Prienų ugniagesių gelbėtojų profsąjungai išsakyta problema.

Ugniagesių vadovas iš savo pusės pasiskundė „Sandraugai“, jog iš valstybės negauna netgi išsilaikyti būtino 500 tūkst. eurų finansavimo. Pasak jo, 488 tūkst. eurų per metus sulaukianti Prienų raj. sav. priešgaisrinė tarnyba visą šią sumą panaudoja ir taip menkiems atlyginimams išmokėti. Padėtį gelbsti tik Prienų rajono savivaldybė, kuri „Sandraugos“ praeityje atliktų žingsnių dėka, Prienų ugniagesiams skiria daugiau nei 50 tūkst. eurų. Jie leidžia apsirūpinti ne tik reikalingais drabužiais ir tarnybine apranga, bet ir atnaujinti Stakliškių, Šilavoto ir kitus padalinius.

„Sandrauga“ su Prienų rajono savivaldybės priešgaisrine tarnyba siekia sudaryti kolektyvinę sutartį, kuriai pritaria ir įstaigos direktorius J. Radzevičius. Vis dėlto, ugniagesius iš Prienų ir aplinkinių miestelių jungiančios „Sandraugos“ pirmininkui K. Jukniui pareikalavus vadovo bent apytiksliai nurodyti kolektyvinei sutarčiai galimą skirti pinigų sumą, direktorius dar negalėjo jos įvardinti, tačiau užtikrino, kad kolektyvinę sutartį yra suinteresuotas sudaryti. Derybas dėl jos ketinama pradėti jau artimiausiu metu.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *