Kolektyvinės sutarties derybos – dar vienoje Kauno mokykloje

Dobkevičiaus2018-01-12

Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija tapo dar viena „Sandraugos“ stotele inicijuojant kolektyvinių sutarčių pasirašymą švietimo įstaigose. Sudaryti kolektyvinę sutartį su darbuotojus atstovaujančia profesine sąjunga mokykloms pagrindas yra neseniai pasirašyta Respublikinė Švietimo ir mokslo šakos kolektyvinė sutartis. Į J. Dobkevičiaus progimnaziją nuvykusi „Sandrauga“ pristatė kolektyvinės sutarties projektą ir dalyvavo diskusijoje apie jo privalumus dirbantiesiems.

Vaizdingoje Kauno vietoje, prie pat Aleksoto apžvalgos aikštelės, įsikūrusi pirmojo Lietuvoje aviacijos inžinieriaus konstruktoriaus J. Dobkevičiaus vardo progimnazija yra viena sparčiausiai augančių švietimo įstaigų Kaune. Tuo tarpu, kai neretoje mokykloje moksleivių skaičius nuolat mažėja, šioje moderniais pagrindais tvarkomoje progimnazijoje fiksuojamas iki 20 proc. besimokančiųjų kasmetinis prieaugis. Tam mokykloje reikalingas ir augantis pedagogų skaičius, ypatingą dėmesį sutelkiant į jaunų ir perspektyvių mokytojų pritraukimą. Šioje nuolat augančią mokytojų bendruomenę buriančioje mokymo įstaigoje apsilankė „Sandraugos“ kolektyvas.

Visos Lietuvos pedagogus šakiniu principu įvairiose šalies švietimo įstaigose atstovaujanti ir ginanti „Sandrauga“ ypač gausiai mokytojus vienija Laikinosios sostinės mokyklose. Lietuvos širdyje įsikūrusioje J. Dobkevičiaus progimnazijoje viešėjusi „Sandrauga“ progimnazijos direktorei Linai Viršilienei bei profsąjungos padalinio atstovėms pristatė bei atsakingai suderino kolektyvinės sutarties projektą. Pagal jį visos „Sandraugos“ dirbantiesiems iškovotos garantijos perduodamos profesinės sąjungos nariams. Į mokytojus atstovaujančią ir jų interesus ginančią profsąjungą nenorintys įstoti ir kolektyviškumu nepasižymintys darbuotojai nebegalės „važiuoti be bilieto“ – jiems kolektyvinės sutarties nuostatos negalios.

„Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis pasidžiaugė konstruktyviu ir geranorišku dialogu su progimnazijos direktore, kuris gali tapti bendravimo su profesinėmis sąjungomis pavyzdžiu kitiems vadovams. Pasak K. Juknio, pasirašant kolektyvinę sutartį visų svarbiausias yra grįžtamasis ryšys ir nauda patiems darbuotojams, dėl kurių gerovės ši sutartis ir inicijuojama.

Svari profsąjungos mokytojų kolektyvo dalis J. Dobkevičiaus progimnazijoje leido šioje mokymo įstaigoje išvengti Darbo tarybos sudarymo. Iš esmės butaforinį Darbo tarybų modelį ir jų neveiksnumą jau pripažįsta ir valdžios atstovai. Darbo tarybos nesudarymas mokykloje leidžia darbuotojus atstovaujančiai profsąjungai „Sandrauga“ pasirašyti po šakinės ŠMM sekančią kolektyvinę sutartį.

Lietuvos švietimo ir mokslo kolektyvinė sutartis pasirašyta lapkričio 6 d. Šia sutartimi padedami pagrindai valstybinės 2013–2022 m. strategijos įdirbiui. Kolektyvinės sutarties derybas su J. Dobkevičiaus progimnazija inicijuojanti Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ į šią Aleksote, lakūno J. Dobkevičiaus žūties vietoje, įsikūrusią mokyklą pristatė 12 lapų apimties kolektyvinės sutarties projektą. Oficialiu raštu paprašyta iš mokymo įstaigos pusės paskirti atstovus ir per protingą 14 d. laikotarpį pradėti konstruktyvias derybas dėl sutarties priėmimo ir pasirašymo. Sekantis abiejų šalių susitikimas numatytas sausio pabaigoje.

LPS  „Sandrauga“ inf.