Tūkstantinės kompensacijos Tauragės savivaldybės vairuotojams

Tauragė-auto2018-02-15

„Sandraugos“ teisininkams – dar viena kelionės diena. Šį kartą nuvykus į Tauragę Darbo ginčų komisijoje atstovauti du iš Tauragės rajono savivaldybės galimai neteisėtai atleisti vairuotojai. Kvalifikuoti profesinės sąjungos teisės specialistai pasiekė, kad iš pareigų atleistiems vairuotojams būtų ne tik išmokėta po dvi vidutinio mėnesinio atlyginimo dydžio kompensacijas, bet ir priteista daugiau nei po 1000 eurų už neišmokėtus viršvalandžius.

Dar 2017 m. gruodžio mėnesį „Sandrauga“ rašė apie tai, kad Tauragės raj. savivaldybė nusprendė iš kitų savivaldybių išsiskirti atsisakydama etatinių vairuotojų paslaugų. Ilgamečių savivaldybės vairuotojų, vežiojusių net 4 rajono merus, pareigybių panaikinimas motyvuotas „perteklinėmis vairuotojų funkcijomis“. Esą prieita išvada, kad netikslinga Tauragės raj. savivaldybei turėti atskiras vairuotojų pareigybes, nes automobilius galintys vairuoti ir patys tarnautojai. Tauragės raj. savivaldybės profesinės sąjungos „Sandrauga“ padalinio pirmininkė E. Jurgilienė atvejį pavadino beprecedenčiu, teigdama, kad priimant tokius nemotyvuotus sprendimus, galima ir pusę savivaldybės darbuotojų atleisti, o bylos nedelsiant ėmėsi „Sandraugos“ teisininkai.

Profesinės sąjungos teisės specialistai parengė išsamų prašymą Tauragės teritorinio skyriaus darbo ginčų komisijai. Juo išdėstyti visi reikalavimai Tauragės raj. savivaldybės administracijai ir juos pagrindžiantys teisės aktai. Kreipimesi į Darbo ginčų komisiją nurodyti punktai, kvestionuojantys vairuotojų darbo sutarties nutraukimo teisėtumą, iškelta galimybės pasiūlyti atleidžiamam darbuotojui kitą darbą svarba, kreiptasi dėl darbo užmokesčio, viršvalandžių ir kitų susijusių klausimų bei nurodyta, kad yra galimas taikos sutarties pasirašymas.

Taikos sutartys – pastaruoju metu itin dažnai Darbo ginčų komisijose taikomas bylų sprendimo būdas, kuriuo šalys taikiai susitaria dėl abiems pusėms priimtinų sąlygų. Kvalifikuotiems „Sandraugos“ teisininkams pavyko pasiekti taikos sutarties pasirašymą. Jis leido be papildomo bylinėjimosi teismuose buvusiems Tauragės raj. savivaldybės etatiniams vairuotojams A. Rokaičiui ir A. Buzui priteisti po dvi išeitines vidutinį atlyginimo dydį prilygstančias kompensacijas bei papildomai kompensuoti visą neišmokėtų viršvalandžių sumą. Priteista viršvalandžių suma abiems vairuotojams siekė net 2650 eurų, o patys profesinės sąjungos nariai vairuotojai neišleido nė cento.

Teisinis atstovavimas vairuotojams nieko nekainavo. Savo narius visoje Lietuvoje teritoriniu ir šakiniu principu atstovaujanti profesinė sąjunga „Sandrauga“ atsiuntė savo teisininkus tiesiai į Tauragę, iš kurios sugrįžta su pergale dar vienoje vairuotojų byloje. Tuo tarpu savo teisės skyrių tuirinti atsakove šioje darbo ginčų byloje buvusi Tauragės raj. savivaldybė nusisamdė net du papildomus advokatus. Tačiau net jie neišgelbėjo savivaldybės nuo pralaimėjimo Darbo ginčų bylose užsigrūdinusiems „Sandraugos“ teisės specialistams, kurių teisinis atstovavimas profsąjungos nariams visiškai nieko papildomai nekainuoja.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *