Į Lietuvą atvyksta CESI gen. sekretorius Klausas Heegeris

Heeger2018-03-01

Lietuvoje lankysis garbingas svečias iš Briuselio – Europos profesinių sąjungų konfederacijos CESI generalinis sekretorius Klausas Heegeris. Jau 28 metus visos Europos dirbančiuosius ginančios organizacijos vadovas yra svarbi figūra Europos socialinio dialogo formavime. CESI vadovas savo vizitu pagerbia į Europos profesinių sąjungų konfederaciją įstojusią Lietuvos profesinę sąjungą „Sandrauga“. K. Heegeris bus išskirtinis svečias „Sandraugos“ organizuojamoje konferencijoje, kur jau rytoj, kovo 2 d., skaitys pranešimą.

Gruodžio mėnesį Lietuvos profesinių sąjungų federacija „Sandrauga“ tapo pilnateise Europos nepriklausomų profesinių sąjungų konfederacijos CESI nare (angl. European Confederation of Independent Trade Unions). Dar nuo 2017 m. rudens vykstantį konstruktyvų CESI vadovo K. Heegerio ir „Sandraugos“ pirmininko Kęstučio Juknio dialogą CESI gen. sekretorius įprasmins vizitu Lietuvoje. Į Lietuvą dviejų dienų vizitui atvykstantis K. Heegeris penktadienį viešės Kaune, kur bus esminė figūra ataskaitinėje „Sandraugos“ konferencijoje. Vienu esminių svečio iš Belgijos aptariamų klausimų bus profesinių sąjungų teisių siaurinimas bei varžymas, taip pat nacionalinio masto poveikio priemonių taikymo galimybės Lietuvoje.

Į Europos parlamentą su šūkiu „Europa dirbantiesiems, ne tik bankininkams!“ kandidatavęs K. Heegeris CESI gen. sekretoriumi yra nenutrūkstamai renkamas nuo 2012 m. Jo vadovaujama CESI tapo viena stipriausių profesinių sąjungų konfederacijų Europoje. Šiuo metu CESI jungia net 43 nacionalines ir europines profsąjungų konfederacijas ir gina daugiau nei 5 milijonų dirbančiųjų interesus visose Europos sąjungos ir šalių kandidačių šalyse. CESI gen. sekretorius K. Heegeris yra itin vertinamas už vykdomą socialinį dialogą ir didelę lobizmo patirtį, ginant savo narių organizacijų ir dirbančiųjų interesus.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ jau aktyviai dalyvauja visoje plačioje CESI veikloje, o Lietuvos atstovai yra kviečiami į Briuselyje vykstančius posėdžius ir komisijas. „Sulig priėmimu į CESI gretas „Sandraugai“ atsivėrė dar platesnės savo narių dirbančiųjų gynimo bei teisinio atstovavimo galimybės. Įstojimą į CESI galime laikyti ilgamečio mūsų darbo Lietuvoje užtarnautu rezultatu. Didžiuojamės, jog įtemptoje savo darbotvarkėje CESI vadovas rado laiko vizitui Lietuvoje ir Kaune. Su dideliu nekantrumu laukiame aktualaus Klauso Heegerio pranešimo ir tolesnio konstruktyvaus bendradarbiavimo, kuriam šis susitikimas padės dar tvirtesnius pagrindus“, – neabejojo LPS „Sandrauga“ pirmininkas K. Juknis.

Europos nepriklausomų profesinių sąjungų konfederacijos CESI generalinis sekretorius Kaune viešės jau šį penktadienį, kovo 2 d. Savo pranešimą jis skaitys Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ ataskaitinėje konferencijoje Kaune.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *