Ataskaitinėje konferencijoje – svečio iš Briuselio pagyros „Sandraugai“

konferencija12018-03-03

Vakar įvyko Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ ataskaitinė konferencija. Joje viešėjo ypatingas svečias iš Briuselio – Nepriklausomų Europos profesinių sąjungų konfederacijos CESI generalinis sekretorius Klausas Heegeris. Gausiai į ataskaitinę konferenciją susirinkę „Sandraugos“ padalinių pirmininkai ir kviestiniai profsąjungos nariai turėjo unikalią progą ne tik išklausyti „Sandraugos“ kolektyvo ataskaitas, bet ir būti liudininkais pirmą kartą Lietuvoje oficialaus vizito atvykusio K. Heegerio išskirtinio pranešimo.

Kaune, viešbučio „Europa Royale Hotel“ konferencijų salėje vykusiame ataskaitiniame susirinkime ištikimiausi sandraugiečiai pradėjo rinktis dar nuo 11 val. Renginio laikas buvo priderintas prie įtemptos CESI gen. Sekretoriaus K. Heegerio dienotvarkės, kuomet tik ketvirtadienio naktį iš Briuselio į Vilnių atskridęs K. Heegeris, jau penktadienio pavakare turėjo palikti Lietuvą. Svečio iš Belgijos vizitas Lietuvoje buvo trumpas, tačiau įsimintinas, o jau vasarą „Sandraugos“ atstovai yra kviečiami atvykti atsakomojo vizito į Briuselyje įsikūrusią CESI profesinių sąjungų konfederaciją.

CESI gen. sekretoriaus aktualus su CESI veikla supažindinamasis pranešimas sekė „Sandraugos“ pirmininko Kęstučio Juknio ir profesinės sąjungos teisininkių Editos Kurklietytės ir Jolitos Gailiūtės veiklos metines ataskaitas. Pirmininkas K. Juknis apžvelgė per metus „Sandraugos“ vykdytą veiklą, naujų padalinių steigimą visoje Lietuvoje plečiant „Sandraugos“ tinklą, dalyvautus renginius bei esmines pergales. Savo ataskaitoje profesinės sąjungos padalinių pirmininkams ir nariams K. Juknis pabrėžė darbo Trišalėje taryboje svarbą, taip pat akcentavo profesinės sąjungos veiklos aktualijas, iš kurių svarbiausia yra šiemet susitelkti į kolektyvinių sutarčių sudarymą įstaigose. Pirmininko ataskaitą vainikavo 2018 – 2020 m. „Sandraugos“ veiklos programos pristatymas ir vienabalsiu pritarimu pasibaigęs balsavimas dėl pritarimo jai.

20180302_121937„Sandraugos“ teisininkės E. Kurklietytė ir J. Gailiūtė skaitė ataskaitą temą „LPS Sandrauga teisinis atstovavimas: darbo ginčai ir teisminės bylos“. Detalios ataskaitos metu „Sandraugos“ teisės specialistės pateikė statistiką per 2017 m. profsąjungos atlikto teisinio darbo, kiekviena pristatydama savo spręstas ir atstovautas, taip pat tebesitęsiančias bylas. Konferencijos metu iš savo vietų dėkoti už sėkmingai išspręstus darbo ginčus kilo buv. VĮ „Automagistralės“ (dabar – VĮ „Kelių priežiūra“) darbuotojai, tolimojo susisiekimo sektoriaus atstovai ir kiti profesinės sąjungos bylose atstovauti ir sugrąžintu darbo užmokesčiu besidžiaugiantys profsąjungos nariai.

Didelį įspūdį palikusio CESI vadovo pranešimo buvo su nekantrumu laukiama ne veltui – jame K. Heegeris pristatė savo vadovaujamos Europos profesinių sąjungų konfederacijos CESI veiklos sritis ir kreipėsi į „Sandraugą“ kviesdamas dalintis mūsų šalyje esančiomis problemomis ir jas spręsti drauge su didelę galią Europoje turinčia CESI. Padrąsinimų neprireikė, nes „Sandraugos“ pirmininkas K. Juknis CESI vadovui įteikė oficialius raštus, kuriais CESI yra prašoma iš savo pusės dėti pastangas dėl Lietuvoje vykstančio profesinių sąjungų teisių siaurinimo bei konkrečių probleminių aspektų, kuriuos CESI vadovas pažadėjo vos pargryžęs į Briuselį ir pasinaudodamas savo lobizmo patirtimi nedelsiant imtis spręsti.

20180302_131009(0)K. Heegeriui didelį įspūdį padarė „Sandraugos“ atliekamas teisinis darbas ir profsąjungos narių dirbančiųjų gynyba. Generalinis sekretorius išskyrė „Sandraugos“ tikrumą, lyginant su kitomis profesinėmis sąjungomis, kurių didelė dalis teužsiima projektų rengimų ir viešųjų ryšių kūrimu, o ne realiu dirbančiųjų atstovavimu ir gynyba teismuose bei darbo ginčų komisijose. Po aktualaus ir svečiams didžiulį įspūdį palikusio K. Heegerio paranešimo, CESI gen. sekretorius vos spėjo atsakinėti į klausimus.

Ataskaitinę „Sandraugos“ konferenciją užbaigė dar vieno svečio – Klaipėdos miesto ir apskrities profesinės sąjungos pirmininko Edvardo Šalkausko kalba. Jos pabaigoje ilgametis „Darbininkų balso“ mėnraščio leidėjas E. Šalkauskas paragino visiems dirbančiųjų gynėjams kartu gegužės 1-ąją susirinkti prie Seimo ir parodyti valdžiai, kad darbininkų judėjimas Lietuvoje yra gyvas, o jų interesai turi būti patenkinti arba gresia Nacionalinis streikas, kurį paremti pasirengusi ir CESI.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *